Gegužės 22-23 d. Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre lankosi projekto MARRES partneriai – svečiai iš Hanoverio ir Giesseno universitetų bei Robert Koch instituto, Vokietijos, Lenkijos okeanografijos instituto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos.
Projektas MARRES renka ir analizuoja stebėjimų duomenis apie jūros žinduolių bei jūrinės aplinkos bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – dėl gausaus antibiotikų naudojimo įvairių bakterinių infekcijų gydymui, atsparumas antimikrobinėms medžiagoms (AMR) tapo pasauline problema. Vienas dorojimosi su šia problema būdų – atsekti antimikrobinio atsparumo susidarymo mechanizmą.
Projekto metu mūsų kolegos iš Delfinariumo bei Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro ima Baltijos jūros vandens ir rastų ruonių jauniklių išmatų mėginius. Juos apdoroja, paruošia ir siunčia į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, Giesseno gyvūnų infekcinių ligų ir higienos veterinarijos universitetą, mikrobiologiniams tyrimas, o partneriai mokslinėse laboratorijose pasitekldami moderniausius tyrimo metodus – tiria ar pateiktuose mėginiuose yra antibiotikams rezistentiškų bakterijų.
Tikime, kad mokslo pažanga tarnaus žmonių ir gyvūnų gerovei, nekeldama jokio grėsmingo šalutinio poveikio!
MARRES projektui finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba, Vokietijos Federalinė švietimo ir mokslo ministerija bei Lenkijos Nacionalinis mokslo centras.