Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “ (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776).
Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas mažiau galimybių turinčiam jaunimui grįžti į gamtą per aplinką tausojančias veiklas lauke.
Projekto iniciatorius ir pagrindinis partneris – Paint and Quarter Horse Foundation Bulgaria (Bulgarija). Projekto partneriai be Lietuvos jūrų muziejaus:
Associazione Sportiva Dilettantistica Trekkify (Italija), www.trekkify.it;
Equilibre MTÜ (Estija), www.equilibre.ee;
O.A.ZA. – ODRŽIVA ALTERNATIVA ZAJEDNICI (Kroatija), www.oazainfo.hr;
Quality Education in Europe for Sustainable Social Transformation (Belgija), www.quest-eu.org.
Vykdydami projektą 2023 ir 2024 m. organizuosime 3 mokymosi mainų renginius. Kartu kursime ir platinsime dokumentinius filmus bei priemonių rinkinius, kurie padės mums ir kitiems įtraukti nepalankioje padėtyje esantį jaunimą į veiklas lauke. Šie bei kiti ištekliai bus prieinami Jaunimo lauko portale, kuris netrukus bus kuriamas.
2025 metais jaunimo bendruomenė bus pakviesta į pirmąją tarptautinę jaunimo atvirą konferenciją internete ir pirmąjį Europoje jaunimo lauko festivalį. Visose 6 šalyse partneriai organizuos interaktyvius sklaidos renginius, kad pasiektų platesnę auditoriją vietos lygmeniu.
2023 m. gegužės mėn. surengėme projekto pradžios susitikimą, kuris pažymėjo YGBN pradžią. Buvo malonu su visais partneriais išsamiai aptarti visas projekto veiklas, atsakyti į administracinius klausimus ir nustatyti būsimų renginių ir susitikimų datas. Visi su nekantrumu pradėjo dirbti ir sėmėsi idėjų pirmiesiems darbams.
2023 metų vasarą dirbsime prie Jaunimo lauko portalo kūrimo. 2023 m. rugsėjo mėn. dalyviai iš visų partnerių organizacijų susirinks į Bulgariją į pirmąjį mokymosi mainų renginį. Po renginio įvyks oficialus Europos jaunimo lauko tinklo įkūrimas.
Lietuvos jūrų muziejus džiaugiasi pranešdamas, kad šių metų kovo 20 d. vyks specialus renginys, skirtas įtraukti jaunimą į gamtos pažinimą ir stiprinti jų ryšį su aplinka. Partnerių atstovai pristatys pranešimus apie įvairias veiklas gamtoje, kurios skatina bendruomeniškumą, stiprina jaunimo įgūdžius ir padeda sugrįžti prie sveikesnio gyvenimo būdo.
Įvyko parengiamasis susitikimas, kuriame dalyvavo projekto „Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower“ (YGBN) partneriai. Susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi organizaciniai klausimai, susiję su artėjančiu renginiu, įskaitant renginio programos sudarymą, logistiką ir dalyvių poreikių užtikrinimą. Partneriai aktyviai dalijosi savo įžvalgomis, remdamiesi ankstesne patirtimi organizuojant panašius renginius ir pateikė pasiūlymus, kaip dar labiau įtraukti dalyvius į veiklas gamtoje.
Buvo aptarti ir būdai, kaip užtikrinti, kad renginys atlieptų visų dalyvių lūkesčius, įskaitant tuos, kurie turi mažesnes galimybes. Partneriai pabrėžė svarbą ne tik efektyviai pristatyti informaciją, bet ir sudaryti erdvę dalyvių bendravimui bei dalijimuisi idėjomis. Šios diskusijos leido sustiprinti bendrą viziją ir užtikrinti, kad renginys taptų įkvepiančia ir naudinga patirtimi visiems jo dalyviams.
Lietuvos jūrų muziejus didžiuojasi galėdamas būti šio svarbaus projekto, tikimasi, kad tai taps įkvepiančiu ir prasmingu žingsniu jaunimo ugdymo kelyje.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Dėkojame festivalio partneriams: „Aš neabejingas, o Tu?“ – kartu kuriame įkvepiantį renginį.
Gruodžio 2 d. vykęs festivalis „Aš neabejingas, o Tu?“ tapo įsimintina švente ne tik dėl rekordinio dalyvių skaičiaus, bet ir dėl prasmingo bendradarbiavimo. Esame nuoširdžiai dėkingi visiems partneriams, kurių indėlis leido šiam renginiui tapti ypatingu.
Šis festivalis, skirtas Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti, neįvyktų be aktyvaus socialinių partnerių dalyvavimo.
Jūsų pagalba įrengiant regos, klausos, judesio, sensorikos, kaniterapijos ir emocijų pažinimo laboratorijas Klaipėdos universiteto Aula Magna auditorijose buvo neįkainojama. Kiekviena iniciatyva, eksperimentas ir edukacinė veikla leido moksleiviams pažinti negalią jiems suprantamu būdu ir paskatino ugdyti toleranciją bei supratimą.
Džiaugiamės, kad mūsų partneriai tapo šio įkvepiančio renginio dalimi ir padėjo realizuoti YGBN projekto idėjas (Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower). Šio projekto dėka jaunimas galėjo įsitraukti į veiklas, kurios ne tik supažindino su negalios pasauliu, bet ir skatino bendruomeniškumą per prasmingą bendravimą.
Ačiū Jums už bendradarbiavimą, nuoširdų indėlį ir dalyvavimą. Kartu mes kuriame renginius, kurie keičia požiūrį, įkvepia naujas idėjas ir stiprina visuomenės supratingumą bei empatiją. Tikimės, kad ši partnerystė tęsis ir ateityje, įgyvendinant dar daugiau iniciatyvų!
Gruodžio 2 d. įvyko kasmetinis festivalis moksleiviams „Aš neabejingas, o Tu?“, kurį organizavo Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras ir Klaipėdos universitetas kartu su socialiniais partneriais. Šis renginys, skirtas Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti, šiemet tapo rekordinis – nuotoliniu būdu dalyvavo net 2400 moksleivių iš visos Lietuvos, o gyvose praktinėse užduotyse Klaipėdoje – 250 vaikų nuo 1 iki 4 klasės.
Renginys vyko Klaipėdos universiteto patalpose, kur buvo įrengtos įvairios laboratorijos – regos, klausos, judesio, sensorikos, kaniterapijos ir emocijų pažinimo. Čia moksleiviai, dalyvaudami eksperimentuose ir užduotyse, turėjo galimybę pažinti negalią, kompensacinės technikos galimybes ir geriau suprasti įvairovės bei tolerancijos svarbą.
Šiais metais festivalis išsiskyrė ne tik dalyvių gausa, bet ir ypatinga iniciatyva – YGBN projektu. Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Šis festivalis ir toliau lieka puikus pavyzdys, kaip galima stiprinti bendruomeniškumą, ugdyti empatiją ir skatinti jaunimą pažinti bei suprasti skirtingų žmonių patirtis.
Šių metų gruodžio 2-ąją vyks kasmetinis Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro ir Klaipėdos universiteto kartu su socialiniais partneriais organizuojamas festivalis moksleiviams pavadinimu: „Aš neabejingas, o Tu?“.
Šiemet šis festivalis bus rengiamas tryliktus metus ir jau aišku, kad šie metai taps rekordiniai pagal Lietuvos mokyklų aktyvumą. Iš visos Lietuvos jau užsiregistravo per 200 moksleivių dalyvauti kontaktiniu būdu ir daugiau nei 2300 dalyvių – nuotoliniu.
Šis festivalis yra skirtas paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šiemet jis bus organizuojamas tikrosios dienos išvakarėse. Renginio metu Klaipėdos universiteto „Studlende“ bus įrengtos regos, klausos, judesio, sensorikos, kaniterapijos ir emocijų pažinimo laboratorijos, kuriose per atliekamas užduotis, eksperimentus bei edukacines priemones moksleiviai galės jiems suprantamu būdu pažinti negalią. Šis renginys yra unikali galimybė ne tik pažinti negalią, pagalbinę techniką, išmėginti kompensacinę techniką, tačiau kartu ir suprasti įvairovę, ugdyti suvokimą, toleranciją.
Šiais metais festivalio dalimi taps ypatinga iniciatyva – YGBN projektas (Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower). Šio projekto tikslas – įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą, skatinančią pažinti negalios pasaulį per gamtą ir prasmingą bendravimą.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Šių metų gruodžio 2-ąją vyks kasmetinis Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro ir Klaipėdos universiteto festivalis pavadinimu: „Aš neabejingas, o Tu?“. Jau daugiau nei dešimt metų organizuojamas festivalis yra skirtas paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šiemet jis bus organizuojamas tikrosios dienos išvakarėse. Šis renginys yra unikali galimybė ne tik pažinti negalią, pagalbinę techniką, išmėginti kompensacinę techniką, tačiau kartu ir suprasti įvairovę, ugdyti suvokimą, toleranciją.
Šiais metais festivalio dalimi taps ypatinga iniciatyva – YGBN projektas (Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower). Šio projekto tikslas – įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą, skatinančią pažinti negalios pasaulį per gamtą ir prasmingą bendravimą.
YGBN suteikia galimybę jauniems žmonėms tyrinėti ne tik natūralią aplinką, bet ir suprasti įvairius negalios iššūkius, su kuriais kasdien susiduria žmonės su negalia. Tokios veiklos padeda formuoti empatiją, gerbti įvairovę ir kurti bendruomenę, kurioje kiekvienas yra svarbus. Gamta mus apdovanoja itin daug sensorinių potyrių, tuos potyrius festivalio dalyviai galės pajausti specialiai festivaliui įrengtoje laboratorijoje.
Festivalio programoje numatytos interaktyvios dirbtuvės, pokalbiai bei diskusijos, kurių metu vaikai galės tiesiogiai dalyvauti įvairiose viktorinose, atlikti užduotis, pažinti įvairią techniką, gestų kalbą ir kt. YGBN projekto veiklos siekia panaikinti stereotipus, supažindinti dalyvius su įvairiomis negalios formomis bei skatinti įtraukties ir pagarbos kultūrą. Įtraukdami jaunimą į šias veiklas, siekiame ugdyti naują, sąmoningą ir jautrų visuomenės būrį, pasirengusį kurti pokyčius.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Šiemet, kaip ir kasmet, Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su Klaipėdos universitetu organizuoja festivalį „Aš neabejingas, o Tu?“.
Jau tradiciniu tapęs festivalis šiemet įvyks gruodžio 2 d. Tai bus Tarptautinės žmonių su negalia supratimo dienos išvakarės, todėl daugiausia dėmesio ir veiklų bus rengiama, siekiant didinti visuomenės supratimą ir empatiją įvairioms negalios formoms. Festivalis kasmet sulaukia ypatingo dėmesio iš įvairių švietimo įstaigų bei socialinių partnerių, kurie aktyviai prisideda prie nuoširdaus supratimo negalią turintiems žmonėms.
Darbo grupė susirinkimo metu aptarė svarbiausius organizacinius aspektus, viešinimo darbus, veiklų programas, planuojamas įrengti laboratorijas Klaipėdos universitete, „Studlende“ bei kitus klausimus.
Renginyje šiemet vėl kviesime dalyvauti priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinius, kurie ugdomi kartu su vaikais, turinčiais individualios pagalbos poreikių. Organizuojamos festivalio veiklos padės suprasti, jog negalia nėra kliūtis bendrystei ir draugystei. Bendradarbiavimas bus skatinamas įvairiomis meno, sporto ir kultūrinėmis veiklomis.
Šiais metais festivalyje dalyvaus ne tik tik vietos bendruomenės, bet ir tarptautiniai svečiai. Susirinkimo metu buvo aptarta galimybė integruoti virtualias platformas, kurios leistų renginį pasiekti ir tiems, kurie negali dalyvauti fiziškai.
Festivalis vyks gruodžio 2 d. „Studlende“, Klaipėdos universitete. Išsamesnė informacija apie programą ir registracijos anketa klasėms bus pateikta artimiausiu metu.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras su džiaugsmu praneša, kad įvyko speciali „Komandos diena“, skirta vaikams susipažinti su Delfinų terapijos centro veikla ir stiprinti tarpusavio komandinį darbą. Šios dienos tikslas buvo skatinti tarpusavio bendravimą bei bendradarbiavimą. Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė, siekia ne tik įtraukti jaunimą į gamtos ir lauko veiklas, bet ir ugdyti jų gebėjimus bei stiprinti bendruomeniškumą, prisidedant prie sveiko gyvenimo būdo propagavimo.
Dalyviai pradėjo savo dieną kelione keltu iš Senosios perkėlos Klaipėdoje. Atvykę į Delfinų terapijos centrą, jie dalyvavo pažintinėje ekskursijoje: susipažino su centro patalpomis ir vykdoma veikla.
Pirmoji komandinė užduotis, skatinanti kūrybišką bendradarbiavimą – surasti delfino vardą. Vėliau komanda išbandė savo jėgas didžiojoje sensorikos laboratorijoje, kurioje ne tik klausėsi pasakojimų apie delfinus, bet ir dalyvavo interaktyviose veiklose, tokiose kaip „sugedęs judesių telefonas“. Tai padėjo stiprinti komandinio darbo įgūdžius bei skatino tarpusavio bendravimą. Dienos pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti gardžiais vafliais, grįždami į Klaipėdą keltu aptarė dienos įspūdžius.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro projektas „Jaunimas grįžta į gamtą: įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite“ (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras džiaugiasi pranešdamas, kad netrukus sulauksime projekto „Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower“ partnerių vizito. Šis projektas, vykdomas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė, siekia įtraukti jaunimą į gamtos ir lauko veiklas, ugdant jų gebėjimus, stiprinant bendruomeniškumą ir prisidedant prie sveiko gyvenimo būdo propagavimo.
Projekto metu bus pristatytas įrankių rinkinys „Youth at Risk Going Back to Nature“, skirtas jaunimui, kuris susiduria su rizikos veiksniais. Šis rinkinys apima įvairias veiklas, pritaikytas lauko sąlygoms ir individualiems dalyvių poreikiams. Tikimasi, kad praktinės veiklos, kurias bus galima išbandyti partnerių vizito metu.
Delfinų terapijos centro specialistai yra įsitikinę, kad šis partnerių vizitas taps žingsniu į priekį, skatinant jaunimą grįžti į gamtą bei ugdyti savo gebėjimus. Tai didina dalyvių pasitikėjimą savimi ir kitais, skatina sveikos gyvensenos propagavimą.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras džiaugiasi pranešdamas apie artėjantį projekto „Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower“ partnerių vizitą. Šis projektas, įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė, siekia ne tik įtraukti jaunimą į gamtos ir lauko veiklas, bet ir ugdyti jų gebėjimus bei stiprinti bendruomeniškumą, prisidedant prie sveiko gyvenimo būdo propagavimo.
Projekto metu bus akcentuojama galimybė naudotis nemokamomis veiklos ir praktine medžiaga, pateikiama portale www.outdoorportal.eu. Šis portalas yra vertingas išteklius jaunimo darbuotojams ir pedagogams, ieškantiems naujų būdų, kaip įtraukti jaunimą į gamtos ir lauko veiklas, skatinant jų fizinę bei psichologinę sveikatą per interaktyvias edukacines programas.
Be to, norime pasidalinti vaizdo įrašu, kuris suteikia dar daugiau informacijos apie projektą „Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower“. Šiame vaizdo įraše galite pamatyti projekto veiklas ir išgirsti dalyvių atsiliepimus apie jų patirtį. Vaizdo įrašas puikiai atspindi projekto esmę ir tikslus, parodant, kaip gamtos ir lauko veiklos gali teigiamai paveikti jaunimo gyvenimus. Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą čia: Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Delfinų terapijos centras birželį mini kaip aktyvaus laisvalaikio mėnesį gamtoje. Dėl šios priežasties sėkmingai surengė vaikų aktyvių veiklų dieną lauke. Dalyviai iš „Vaivorykštės tako“ mokyklos iš Klaipėdos ir Vilniaus, turėjo unikalią galimybę išbandyti savo komandinio sutelktumo gebėjimus, dalyvavo linksmose ir sveikatą stiprinančiose estafetėse bei kitose aktyviose veiklose. Vaikai džiaugėsi galėdami smagiai praleisti laiką draugų apsupty, mėgaudamiesi sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu Smiltynėje.
Smiltynė yra vienas gražiausių Lietuvos pajūrio kampelių, garsėjantis savo nuostabiais pušynais, auksiniais paplūdimiais ir tyru oru. Delfinų terapijos centras rengia įvairias komandines sutelktumo veiklas gryname ore, nes ši unikali vieta, įsikūrusi Kuršių nerijoje, yra tikra oazė gamtos mylėtojams. Renginio dalyviai galėjo mėgautis ramybe gryname ore, apsupti žalių miškų ir banguojančios jūros. Smiltynės gamtos grožis suteikė puikią aplinką sportui, pramogoms ir poilsiui.
Delfinų terapijos centras džiaugiasi sėkmingai surengta diena ir planuoja tokius renginius organizuoti ateityje, skatinant aktyvų gyvenimo būdą ir sveiką sportinę veiklą gamtoje.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Nuotraukos: Alfonso Mažūno
Birželio 5-oji pasaulyje minima kaip Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Jos metu skatinamos įvairios akcijos bei veiklos, skirtos tvariai panaudoti gamtos resursus. Delfinų terapijos centras šiemet surengė draugiškas orientacines varžybas, kurios buvo skirtos Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojų sveikatos gerinimui. Šios orientacinės varžybos buvo skirtos skatinti komandines veiklas, įsitraukimą, pastabumą, lavinančios įvairius jutimus bei skatinančios geriau pažinti Smiltynės aplinką. Delfinų terapijos centras šias bandomąsias veiklas organizavo įgyvendindamas Erasmus+ projektą.
Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę išbandyti savo orientacijos ir fizinės ištvermės gebėjimus Smiltynės gamtoje, dalyvaudami lenktynėse su velomobiliais ir įveikdami įvairias komandines užduotis. Varžybose dalyvavo entuziastingi Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, kurie pasinaudojo puikia proga smagiai praleisti laiką su kolegomis bei prisidėti prie sveiko gyvenimo būdo skatinimo.
„Mes esame labai patenkinti sėkmingai surengtomis varžybomis ir dėkojame visiems dalyvavusiems už jų entuziazmą ir palaikymą. Tai buvo ne tik puiki proga Lietuvos jūrų muziejaus bendruomenei susiburti ir pasiekti bendrų tikslų, bet ir svarbus žingsnis skatinant sveiką gyvenseną“, – sakė Delfinų terapijos centro organizatoriai.
Delfinų terapijos centras planuoja tokius renginius organizuoti ir ateityje, skatinant aktyvų gyvenimo būdą ir sveiką sportinę veiklą gamtoje.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro projektas YGBN (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower (YGBN), projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776), įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur.
Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas – 36 942 EUR.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn.: nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Lietuvos jūrų muziejaus specialistai gilina savo įgūdžius gamtos pajautos programose įgyvendindami YGNB projektą. Šią savaitę Delfinų terapijos centras sulaukė pedagogų iš įvairių Lietuvos mokyklų bei Estijos, kurie mokosi per praktinius patyrimus kaip grąžinti jaunimą į gamtą.
Kuršių Nerija leidžia specialistams sukurti unikalią gamtos patirtį, pajusti miško ramybę bei gėrėtis jos natūraliu grožiu. Programos metu dalyviai turėjo galimybę pabendrauti miško gilumoje, stebėti ir pajausti būties akimirkas. Tai buvo ne tik edukacinis, bet įsimintinas ir praturtinantis procesas, kuris paliko neišdildomą įspūdį visiems dalyviams.
Praktinio patyrimo dalyviai ne tik susipažino su gamta – Delfinų terapijos centras garsėja kaip centras, kuriame teikiama neurosensomotorinė pagalba žmonėms. Dėl šios priežasties po gamtos patyrimų dalyviai pasinėrė į savo kūno pajautą per įvairius eksperimentus.
Šis gamtos projektas atveria duris jaunimui iš viso pasaulio, siekiant sudominti jaunus žmones gamtos veiklomis bei galimybėmis. Ne tik sumažinti jų priklausomybę nuo informacinių technologijų, tačiau ir tvariai naudoti natūralius gamtos išteklius. Tuo tarpu Kuršių Nerija yra unikali vieta, kurioje galima atrasti įvairios biologinės įvairovės augalų ir gyvūnų.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
2024 03 07
Šį penktadienį (01 26) Smiltynėje vyko „Miško pajautos per penkis kūno pojūčius“ programa, kurioje dalyvavo jaunuoliai iš Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijos. Nuostabioje Kuršių Nerijos miško aplinkoje specialistai ne tik vedė programą, bet ir įamžino jaunimo patirtį gamtos pažinimo veiklose. Lietuvoje kuriamo filmo dalis prisidės prie kompleksinio Europoje kuriamo jaunimo filmo YGBN projektui.
Moksleiviai, dalyvaujantys programoje patyrė ne tik miško gilumo ramybę, bet ir stebuklingą sąveiką su supančia aplinka. Tarp Kuršių Nerijos miško medžių ir augalų specialistai įamžino akimirkas, leisdami patirti ir vertinti šios gamtos unikalumą.
Projekto tikslas – atskleisti kiekvienos dalyvaujančios šalies unikalumą bei sukurti vertingą vaizdo medžiagą, siūlant veiklas jaunimui gamtoje.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
2025 metais jaunimo bendruomenė bus pakviesta į pirmąją tarptautinę jaunimo atvirą konferenciją internete ir pirmąjį Europoje jaunimo lauko festivalį. Visose 6 šalyse partneriai organizuos interaktyvius sklaidos renginius, kad pasiektų platesnę auditoriją vietos lygmeniu
Delfinų terapijos centro du vyresnieji specialistai intensyviai rengiasi metodinei stažuotei į Italiją. Lietuvos jūrų muziejus kartu su penkių šalių partneriais iš užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “. Šių metų balandžio 15–19 dienomis suplanuotas metodinis susitikimas su projektą vykdančiais partneriais Italijoje. Tai bus jau antrasis metodinis susitikimas, kurio metu bus intensyviai dirbama ties rengiama metodine priemone apie gamtos veiklas, bus aptariama jau pradėta kurti internetinė platforma jaunimui, siekiant juos grąžinti į gamtą bei paskatinti domėjimąsi natūraliais gamtos resursais.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “ (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776). Ši puiki partnerystė ir projektas skirtas jaunimo ir gamtos sąsajai – projekto metu siekiama jaunimą sudominti veiklomis gamtoje, sumažinti naudojimąsi informacinėmis technologijomis, suaktyvinti žingeidumą natūraliais gamtos resursais.
Projekto metu bus kuriama metodinė priemonė apie veiklas gamtoje, jau pradėta kurti ir interneto platforma, kur jaunimas iš įvairių šalių galės jungtis, bendrauti, sutikti bendraminčius, besidominčius gamta ir jos resursų tvariu panaudojimu, organizuojami jaunimo mainų renginiai, konferencija.
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite“ (angl. k. Youth Going Back to Nature - Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776).
Rugsėjo 4–10 d. Bulgarijoje, Sofijoje įvyks pirmasis partnerių susitikimas, dalyvaus Lietuvos, Italijos, Estijos, Kroatijos ir Belgijos specialistai. Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 EUR. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.