Reabilitacijos centras

Drauge su Jumis ir atsakingomis įmonėmis, Lietuvos jūrų muziejus vysto ambicingą projektą, kurį įgyvendinus turėtumėm daugiau galimybių prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų ir visos ekosistemos gerovės. Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų jūrų, kurios likimas priklausys tik nuo mūsų sąmoningumo bei veiksmų. Jau dabar galime stebėti, kaip dėl žmonių veiklos kenčia Baltijos jūros gyvūnai. Baltijos jūros reabilitacijos centre Lietuvos jūrų muziejaus specialistai galės padėti didesniam nelaimėlių skaičiui, kurie pagiję grįš atgal į jūrą.  
Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras – naujausias ir itin ambicingas Jūrų muziejaus projektas. Jis svarbus ne tik muziejui, ne tik Klaipėdai, net ir ne vien tik Lietuvai, o ir visoms kitoms šalims, turinčioms priėjimą prie Baltijos jūros. Centro siekis – slaugyti ir gydyti nuo žmogaus ūkinės veiklos nukentėjusius ruonius ir paukščius. Čia siekiama sukurti šiuolaikinius mokslo ir praktikos standartus atitinkančią jūros gyvūnų tyrimų ir gelbėjimo sistemą, vykdyti gyvūnų biologijos tyrimus bei skatinti visuomenės švietimą ir edukaciją.


Kam reikalingas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras?
Kiekvienais metais Lietuvos pajūryje randama daugiau nei 20 paliktų ruonių jauniklių, sužalotų Baltijos jūros ruonių ir paukščių. Sužeisti, sergantys ruoniai ar pasimetę ruonių jaunikliai gydomi Lietuvos jūrų muziejuje, sustiprėję paleidžiami atgal į Baltijos jūrą.

Ruonių, kitų jūros gyvūnų ligoninė, Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras, tikime, jau greitai bus atidarytas Kopgalyje ir papildys Lietuvos jūrų muziejaus kompleksą. Baltijos jūros ruoniai gydomi Helos stotyje Lenkijoje, Fridrichskogo centre Vokietijoje, o Lietuvoje tokios „ligoninės“ nėra, nors turime 98 kilometrų ilgio Baltijos jūros liniją. Lietuvoje nėra atliekama patikima tokių incidentų stebėsena ir analizė. 

bjgrc_large.jpg

foto_evaldas_lasys_lietuvos_juru_muziejaus_rinkinys_6_large.jpg

Baltijos pilkieji ruoniai priklauso ausytųjų ruonių šeimai, irklakojų būriui. Tai – patys stambiausi Baltijos jūros žinduoliai: jų ilgis siekia iki 2 metrų. Patelės sveria 100–180, o patinai – net iki 300 kg. Patelės gyvena apie 30–40 metų, patinai – 10 metų trumpiau. Kailis tamsios spalvos, pilkas arba rudas su dėmėmis, kartais – juodas. Galva aptaki, snukis smailėjantis, kūnas – verpstės formos, pasibaigiantis trumpa uodega. Po oda yra storas riebalų sluoksnis. Vandenyje jaučiasi kaip žuvys, plaukia pasiirdami užpakalinėmis galūnėmis-plaukmenimis. Ruoniai gali panerti net į 100 metrų gylį ir išbūti po vandeniu apie 20 minučių. Šie gyvūnai turi gerą uoslę ir klausą bei jautrius ūsus, it antena gaudančius žuvies sukeliamus vandens virpesius. 
Ruoniai minta plekšnėmis, strimelėmis, silkėmis, menkėmis, tobiais, stintomis, builiais, dyglėmis. Suaugusiam gyvūnui per parą reikia apie 10–20 kg žuvies.
Baltijos pilkieji ruoniai – reta, nykstanti rūšis, nors Baltijos jūroje šeimininkauja jau 10 000 metų, gyvena kolonijomis. Keičiantis Baltijos ekologinei situacijai, vis daugiau šių ruonių pastebima Lietuvos pakrantėje.
Kasmet Lietuvos pakrantėje randama nusilpusių pilkųjų Baltijos ruonių jauniklių. Lietuvos jūrų muziejuje šiems ruoniukams grąžinamas gyvenimas: išgydyti paleidžiami atgal į gimtąją Baltiją.

Spustelkite ant nuotraukos ir žiūrėkite kaip išleidžiami reabilituoti ruoniai

paleidimas.png


Kas kelia grėsmę Baltijos jūros gyvūnams?
Aktyvi žmogaus ūkinė veikla Baltijos jūroje: žvejyba – išgaudomas gyvūnų maistas.
Jūrinių žinduolių ir paukščių priegauda – gyvūnai žūsta atsitiktinai įsipainioję į žvejų tinklus.
Laivyba – gyvūnai sužalojami mechaniškai.
Fizinė ir cheminė jūros tarša – gyvūnai praryja svetimkūnius, cheminės medžiagos įtakoja sveikatos būklę, patelių vaisingumą.
Naftos produktų išsiliejimas.
Urbanizuotos Baltijos jūros pakrantės – ruoniai ir paukščiai nebegali apsistoti poilsiui ir veisimuisi.
171382897_3871984816222081_4985440666126700907_n.jpg
 

Prisidėkite prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto įgyvendinimo!

Bet kokio dydžio paramos suma mums – be galo svarbi. Ačiū.
Lietuvos jūrų muziejus
įm. kodas 190464695
Mokėjimo paskirtis – prašome įrašyti: „Reabilitacijos centrui“
LT787300010002332375
Swedbank 73000


Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijonis centras
Projekto Nr.: 05.3.1-APVA-V-011-01-0003.

Projekto vertė – 2 982 648,19 Eur. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (1 380 000 Eur) ir Lietuvos jūrų muziejaus (1 602 648,19 Eur) lėšomis.
Numatytos šios veiklos:
Objekto statyba. Objekte numatoma įrengti: priimamasis, operacinis-procedūrinis kabinetai, medicininis kabinetas, skrodimo patalpa, šaldytuvas palaikams, pirminių klinikinių tyrimų patalpa, intensyvios terapijos ir karantino aptvarai su baseinėliais, ruoniukų svorio priauginimo baseinai, adaptacijos baseinas, lauko baseinas jūriniams paukščiams, gilus vidinis paukščių nardymo baseinas.
Veterinarinės įrangos ir specializuotų gydymo paskirties baldų įsigijimas.
Pastato bendras plotas – 955 kvadratiniai metrai, baseinų plotas – 320 kvadratinių metrų.
Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą planuojama atidaryti 2022 m. pradžioje. 


Dideli darbai nuveikiami drauge!  Kartu su socialiai atsakingomis įstaigomis Jūrų muziejus:
         kuria pagalbos gyvūnams fondą,
         edukuoja visuomenę,
         skatina atsakingą vartojimą,
         populiarina ekologiškus produktus.


Kartu su muziejumi šiuos tikslus įgyvendina UAB „Essity Lithuania“ ir skatina pirkti 8 ritinėlių „Zewa Deluxe Pure White“ pakuotę. 100 proc. perdirbama pakuotė su ruoniuku atkreipia pirkėjų dėmesį į „Essity“ produkciją – pirkėjų, kuriems rūpi ekologija! Taip Jūs paremsite Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro steigimą!

zewaseamuseumlt_300x225zewatp.jpg


Viena tvariausių pasaulio bendrovių 
Mes, „Essity“, esame ryžtingai nusiteikę gerinti žmonių savijautą pažangiausiais higienos ir sveikatos sprendimais bei prisidėti prie sveikos, tvarios ir žiedinės visuomenės kūrimo. 
Stengiamės kurti vertę vartotojams, kartu mažindami savo produkcijos poveikį aplinkai visą gaminio gyvavimo ciklą – nuo žaliavų pristatymo iki atliekų tvarkymo. Mūsų gaminių pirkėjai gali būti tikri, kad atsakingai atrenkame žaliavas, gaminame ir platiname. Įsipareigojome laikytis atsakingos verslo praktikos visoje vertės grandinėje. „Dow Jones Sustainability™ Index“ ir „Corporate Knights“ pripažino „Essity“ kaip vieną tvariausių pasaulio bendrovių ir įvertino už lyderystę verslo tvarumo srityje.
Kuriame tvarią vertę 
Ekonomiškai išteklius naudojančioje „Essity“ vertės grandinėje taikomi tvarūs gamybos procesai bei kuriami inovatyvių medžiagų ir pažangesnio dizaino gaminiai. Be to, savo gaminiams ir pakuotėms naudojame perdirbtas ir iš atsinaujinančių išteklių pagamintas medžiagas. „Essity“ stengiasi mažinti išteklių vartojimą ir efektyviai perdirbti arba kompostuoti savo higienos ir sveikatos gaminius. „Essity“ anglies dvideginio išmetimo mažinimo tikslus patvirtino iniciatyva „Science Based Targets“ (mokslu pagrįsti tikslai). Siekiame, kad mūsų pakuotė būtų visiškai perdirbama. Mūsų tikslas naudoti šviežią pluoštą reiškia, kad visų gaminių ir pakuočių medienos šviežias pluoštas turi būti sertifikuotas pagal FSC® arba PEFC™ reikalavimus. 
„Essity“ taip nori mažinti poveikį aplinkai ir iškelti naujus standartus visam verslo sektoriui. 
Prisidedame prie tvarios ir žiedinės visuomenės kūrimo
Esame pasaulinė kompanija, kasdien tiekianti gaminius ir teikianti paslaugas šimtams milijonų žmonių, todėl galime daryti realų poveikį jiems, visuomenei ir aplinkai. Dėl to bendrovė bendradarbiauja su įvairiais aplinkosaugos projektais. O dabar kviečiame ir Lietuvos pirkėjus bendradarbiauti su mumis tvarioje iniciatyvoje, kuria siekiama išsaugoti biologinę Baltijos jūros įvairovę. 
Ekonominė veikla labai pakenkė Baltijos jūrai, kuri yra viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Atsainus žmonių požiūris į aplinką dažnai būna paukščių ir žinduolių žūties priežastis. „Essity“ ir „Zewa“ prisideda prie Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro įkūrimo ir tikisi, kad tai pakeis žmonių požiūrį į supančią aplinką ir padės išsaugoti trapią Baltijos jūros ekosistemą.

zewaseamuseumlt_300x300seal.jpg


Kartu su muziejumi šiuos tikslus įgyvendina kelionių agentūra „NOVATURAS“

novaturas-logo-be-geltono-fono_8362_0.jpg

„Esame didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse ir šis statusas įpareigoja rūpintis ne tik savo verslu, mūsų klientais, bet ir nuolat ieškoti partnerystės galimybių, kurios būtų prasmingos ir turėtų ilgaamžišką išliekamąją vertę. Prisidedame prie aplinkos tausojimo, socialines problemas spręsti padedančių projektų, Lietuvos vardo garsinimo ir įvaizdžio kūrimo visame pasaulyje. Ypač džiaugiamės pristatydami naują partnerystę – bendradarbiavimo su Lietuvos jūrų muziejumi projektą”, – pasakoja įmonės generalinė direktorė Audronė Keinytė.

PADĖTI PAPRASTA!

Pirkdami „Novaturo“ kelionę internetu ar kelionių agentūroje turėsite galimybę prisidėti prie Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybų projekto 3, 5 ar 10 eurų savanoriška socialinės atsakomybės įmoka.
Surinktos lėšos bus pervedamos Lietuvos jūrų muziejui, reabilitacijos centro statybų projektui įgyvendinti.


 

Spausdinti
Informacija atnaujinta 2021-04-20 18:41

Apsilankyk

Dėmesio, visiems internetu parduodamiems bilietams taikoma 5 proc. nuolaida.

Suaugusiems su negalia (0-25 proc. darbingumo), vaikams su negalia ir lydintiesiems asmenims nemokami bilietai į delfinariumą išduodami muziejaus kasoje. Būtina iš anksto registruotis telefonu 8 659 61497.


Atsisiųsti paslaugų kainas PDF

Lankytojų aptarnavimo taisyklės, nuolaidų sistema

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Vaikams nuo 6 m., moksleiviams, studentams,
senjorams iki 79 m. amžiaus,
asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc.
darbingumo lygis, nuolatinės privalomosios
karo tarnybos kariams,
kariams savanoriams (ES piliečiams), kitos nuolaidos*

3,5

5

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam  3,5  5
Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui 2 2,5 
Metinio bilieto turėtojui  0 0

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų – ŠIUO METU NETAIKOMOS

Suaugusiems 

6

9

Vaikams nuo 6 m.,
moksleiviams, studentams, senjorams iki 79 m.
amžiaus, asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc.
darbingumo lygis, nuolatinės privalomosios
karo tarnybos kariams,
kariams savano-riams (ES piliečiams), kitos nuolaidos*

3

4.5

* Nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims–politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų LR kaliniams, LR nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams

DELFINŲ PASIRODYMAS
 

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų, 
senjorams iki 79 m. amžiaus (ES piliečiams), 
asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc.

darbingumo lygis.

3,5

5

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam  3,5 5
Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui 2 2,5
Metinio bilieto turėtojui  0 0

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų ŠIUO METU NETAIKOMOS

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų, 
senjorams iki 79 m. amžiaus (ES piliečiams)

3

4.5

 

JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAS
SAULĖS ĮLANKOJE

GEGUŽĖ, RUGSĖJIS, SPALIS 

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Vienam asmeniui 

2

3

Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė,
ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai

Vienam asmeniui 

0

0

 

   

 

 

 

Lankytojų aptarnavimo taisyklės 2021 m.


BALANDIS

Penktadienį, šeštadienį, sekmadienį

Bilietai tik internetu www.ljm.lt

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00. 

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI –  penktadieniai – 12.00, 15.00, šeštadieniais, sekmadieniais – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (vietų skaičius ribotas, prašome įsigyti bilietus internetu iš anksto)

Kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį akvariumo, Jūrų muziejaus lankymas – nemokamas. Nuliniai bilietai bus įkelti į bilietų sistemą www.ljm.lt penktadienį, 04 23 iki 12.00 val. 


GEGUŽĖ

Bilietai tik internetu www.ljm.lt

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00.

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI –  trečiadieniais-penktadieniais – 12.00, 15.00, šeštadieniais, sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (vietų skaičius ribotas, prašome įsigyti bilietus internetu iš anksto)

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.00


BIRŽELIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAS – 12.00, 14.00, 16.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.00


LIEPA ir RUGPJŪTIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.30

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 11.15, 13.00, 15.00, 16.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.00


RUGSĖJIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00.

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.00.


SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


 

SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00

VASARIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00 


KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00 

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00 


Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

 

Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).

Jeigu važiuojate automobiliu iš Palangos, tuomet iš Kretingos gatvės įvažiuokite į Suominio gatvę (3,4 km). Važiuokite Suominio gatve link Baltijos prospekto (A13 ir E272 kryptimis) į Klaipėdą (26 km). Pasiekę Baltijos prospektą, iš jo sukite į Dubysos gatvę link Smiltynės (Kuršių Nerija) (3,2 km). Kelkitės keltu Naujojoje perkėloje. Persikėlę į Smiltynę, iki Lietuvos jūrų muziejaus važiuokite sekdami nuorodas.

Jeigu iš Palangos važiuojate autobusu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).
Autobusų iš Palangos tvarkaraštis.

© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt. 


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Senosios perkėlos, Smiltynės pusėje (keliantis pėsčiųjų keltu) iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

  • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
  • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (informacija – +370 67039911, +370 68789132). 

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

situacinis_planas_svetainei.jpg