Beveik kiekvienais metais per Velykų šventes į Lietuvos jūrų muziejų atvežami išsekę Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliai iš pajūrio. Šventinėmis dienomis daugiau žmonių traukia pasivaikščioti prie jūros ir pastebi mažuosius nelaimėlius. Per savaitgalį Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras pasipildė dar dviem Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliais. Iš viso centre dabar reabilituojami keturi ruoniukai.
Šeštadienio popietę į Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą buvo atvežtas išsekęs ruonių jauniklis iš Melnragės paplūdimio.
Ruoniukus prižiūrintis  muziejininkas-biologas Pavel Kulikov pasakoja, kad jauniklis sveria 13 kg, pavargęs, tačiau jokių sužalojimų nepatyręs.

Velykų pirmosios dienos vakare į muziejų buvo atgabentas ruoniukas iš pasienio zonos Nidoje. Jį 50 m nuo sienos su Rusija rado tądien dirbęs Valstybės sienos apsaugos pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnas Remigijus Rusteika. 
– Šioje zonoje vaikščioti pašaliniams draudžiama, – pasakojo pareigūnas. – Jeigu mano tarnybos partnerė belgų aviganė Moka nebūtų pradėjusi loti, gyvūno nebūčiau pastebėjęs. 

Itin išsekusią ruoniukę, kuri svėre vos 11,8 kg į muziejų atgabeno VšĮ ,,Būk mano draugas“. Mažylė netekusi daug skysčių, jie atstatomi rehidronu. Gyvūnas karščiuoja, truputį sužalotas vienas plaukmuo. Ir jai, ir penktadienį atvežtam ruoniukui, paskirti antibiotikai, maitinami jie specialia tyre iš silkės, žuvies taukų, maisto papildų.

Kasmet pavasarį Lietuvos jūrų muziejus sulaukia nusilpusių ir išsekusių Baltijos pilkųjų ruonių jauniklių. Jie gydomi, reabilituojami ir paleidžiami atgal į jūrą. 
Dažnai klausiama, o kodėl reikalinga ruoniukams pagalba – gal jie tik ilsisi pakrantėje. Muziejaus specialistai teigia, kad ruoniukai pakrantėje jau išsekę merdėja, nes jie būna nesimaitinę jau daugiau nei savaitę. Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliai gimsta 14 kg svorio, o randami 8-13 kg, atitrūkę nuo mamų ir dar neišmokę savarankiškai maitintis. Be Lietuvos jūrų muziejaus pagalbos jų lauktų mirtis.
Jei pakrantėje pastebėjote ruonį, prašome pranešti bendrosios pagalbos centrui telefono numeriu 112. Pastebėję ruonį nevarykite atgal į vandenį, nešerkite gyvūno, nelieskite jo,   apsaugokite nuo šunų ir per daug smalsių žmonių. Lai mažylis ramiai ilsisi. Jei turite galimybę, sulaukite, kol atvyks pagalba.
Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų.