Jūrų muziejuje uždaroma rekonstrukcijai nuo pat atidarymo gyvuojanti Laivybos istorijos ekspozicija I-oje istorinėje salėje. Čia, „Nuo plausto iki atomlaivio“ laivų modelių ir fotoreprodukcijų pagalba buvo nušviečiama laivybos pradžia, laivų tipai, konstrukcijos.
Planuojama, kad vasarą jau bus įrengta nauja, įtrauki ekspozicija „Jūros ir Lietuva: 793–1918 m.“ kur bus perteikiama jūros pakrančių Lietuvoje istorija ir pristatyta lietuviškos jūrinės valstybės idėjos formavimosi raida nuo ištakų iki įtvirtinimo.
Muziejaus laivybos istorijos ekspozicijų misija – perteikti jūros pakrančių Lietuvoje istorijas ir pristatyti lietuviškos jūrinės valstybės idėjos formavimosi raidą nuo ištakų iki įtvirtinimo. Kiekvienas apsilankęs žmogus galės susidaryti įspūdį kas yra jūriškumas, koks buvo jo vaidmuo skirtingais laikmečiais. 

Lietuvos istorijoje būta įdomių ir įstabių jūrinių epizodų, kurtų alternatyvių vystymosi galimybių ar konkrečių pastangų bei inciatyvų. Tai leidžia naujai pažvelgti į Baltų etnosų erdvės, Lietuvos karalystės, LDK, Abiejų Tautų Respublikos palikimą. Įjungti į bendrą istorijos diskursą Lietuvos Respublikai tekusių Prūsijos valstybės teritorijos praeitį ir naujai pristatyti Prūsų Lietuvos fenomeno svarbą. 
Kartu pasekti, kaip Lietuvos teritorijoje gyvenusi visuomenė buvo įtraukta į jūroje pasireiškusius globalius procesus: vikingų judėjimą, Hanzos sąjungos veikimą, didžiuosius geografinius atradimus ir pasaulio dalybas, karus su švedais ir turkais, olandų ir anglų prekybą, JAV bei Rusijos ir Vokietijos imperijos jūrines ambicijas. 

Apie tai pasakos naujoji ekspozicija!
 

Bangos