Paroda „Mus jungia jūra!“

Kviečiame!

 

Tarptautinę muziejų dieną atidaryta paroda „Mus jungia jūra!“


Tokiu šūkiu Lietuvos jūrų muziejus pasitinka savo gimtadienį, kuris bus liepos 28-ąją. Tai – jau antroji paroda, eksponuojama naujoje, po rekonstrukcijos atidarytoje muziejaus parodų salėje.


Dokumentikos ir meno dialogas


Rengdamasis šventei, muziejus kvietė visų keturių dešimtmečių lankytojus pasidalyti savo atsiminimais iš Lietuvos jūrų muziejaus – jie ir tapo šios parodos ašimi. Asmeninių fotoalbumų akimirkos iš apsilankymų jūrų muziejuje darniai susiliejo su žymių Lietuvos menininkų darbais. Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės žodžiais, paroda nevienalypė, daugiasluoksnė. „Menas moko mąstyti ir jausti, jis mus tikrina, primena tai, kas svarbiausia, veda į susitikimą su savimi ir aplinka, kurioje gyvename, atveria, žadina ir išjudina. Mes kviečiame visus prisiminti, kaip atradote Lietuvos jūrų muziejų ir atpažinti savo patirtį šioje parodoje. Kartu su žinomais menininkais ieškome atsakymų – kur baigiasi ir prasideda mūsų visų asmeninės jūros ir klajonės jomis“, – teigė muziejaus vadovė. Paroda ne pataikauja lankytojams, o kreipia juos gilesnių meninių išgyvenimų link. Iš intensyvios, kupinos gyvybės ir įspūdžių muziejaus ekspozicijos lankytojai neišvengiamai patenka į kitokią – vibruojančio laiko, pustonių, pilko ir melsvo ar žalsvo atspalvių – erdvę. Tokia ta mūsų artimoji jūra – neryškių spalvų, bet mus veikianti, turinti vietą mumyse, prisiminimų ar svajonių geografijoje. Tokia ji užfiksuota ir parodoje, kurioje vyksta dialogas tarp dokumentinių kadrų ir meno kūrinių.

juru_muziejaus_paroda_1_saulenas_0.jpg


Parodos kuratorius dr. Tomas Pabedinskas – menotyrininkas, fotografas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Interpretuoti jūros temą jis pakvietė fotomenininkus Gintautą Trimaką ir Petrą Saulėną bei dailininkę Agnę Jonkutę. Apčiuopiami gamtos pėdsakai Žinomas fotomenininkas G.Trimakas parodoje eksponuoja du kūrinius: fotografiją iš ciklo „Išėjimai“ ir cianotipijos būdu sukurtą darbą be pavadinimo. G.Trimakas nuo 1985 m. aktyviai dalyvauja jungtinėse parodose ir rengia asmenines parodas Lietuvoje bei užsienyje, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Jo kūriniai įtraukti į Lietuvos dailės muziejaus, Šiaulių fotografijos muziejaus, MO muziejaus, Odensės fotografijos meno muziejaus, Suomijos fotografijos muziejaus, Lodzės meno muziejaus ir kitų institucijų bei privačių asmenų kolekcijas Lietuvoje ir užsienyje.


2017 m. G.Trimakas apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Ciklo „Išėjimai“ fotografijos sukurtos menininkui pėsčiomis keliaujant Baltijos pajūriu Kuršių nerijoje. G.Trimakas dokumentavo per pajūrio kopą vedančius laiptelius, jais užlipęs fotokamerą nukreipdavo į anapus kopos vedančius takus ir atsisukęs atgal įamžindavo pačią jūrą. Visas tris fotografijas autorius sujungė viename atspaude, kuriame menininko žvilgsnio trajektorija tarsi kerta dviejų skirtingų pasaulių – jūros ir sausumos – ribas, paprasti mediniai laipteliai tampa unikaliais pajūrio kraštovaizdžio atributais, o pati fotografija atskleidžia savo analoginę prigimtį per matomus fotoplokštelės rėmelius ir kadrų sujungimo linijas. Kitą savo darbą G.Trimakas sukūrė cianotipijos būdu. Pasak jo, jame svarbus ne regimas tikrovės atvaizdas, bet materialūs, apčiuopiami gamtos pėdsakai, palikti specialiame popieriuje ir šviesai jautriose medžiagose.

img_6547_medium.jpg


Dar XIX a. atrastam cianotipijos metodui menininkas panaudojo Baltijos jūros vandenį, cheminės medžiagos įgijo melsvą atspalvį jas veikiant Nidos saulei, o šviesos ir vandens sukurtą darbą džiovino pajūrio vėjas. Peizažas toks, koks yra Panašiai peizažą „įrašyti“, o ne pavaizduoti siekia ir A.Jonkutė. Ši menininkė daugiausia kuria tapybos, akcijų, instaliacijų srityje, taip pat domisi fotografija, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 1999 m. Jos kūrinių yra įsigiję Europos centrinis bankas (Vokietija), Modernaus meno centras (Lietuva), M.K.Čiurlionio muziejus (Lietuva), Xin Dong Cheng galerija (Kinija).


2009 m. tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius“ autorė apdovanota geriausios jaunosios Lietuvos menininkės diplomu. A.Jonkutė, vadovaudamasi G.Trimako išrastu būdu, Baltijos jūros vandenį panaudodama fotografiniams procesams, bandė užfiksuoti peizažą tokį, koks jis yra, kuo mažiau kišantis į kūrinio atsiradimą. Menininkė pasakojo, kad šviesai jautriomis medžiagomis padengtus popieriaus lapus dažniausiai įsideda į kuprinės kišenę ir nešiojasi. Kiša juos į sniegą, smėlį (kad vėjas nenupūstų), stebi ir laukia. Leidžia arba sukuria sąlygas tos vietos šviesai „atsitikti“ popieriuje. „Turbūt labiausiai man šiame procese patinka, kad tai yra absoliutusis realizmas, nors vaizdas yra abstraktus, – aiškino A.Jonkutė. – „Įsirašo“ būtent ta vieta, būtent tas laikas, būtent ta šviesa. Peizažas popieriuje, be lęšio, be fotokameros, nedailintas, nerežisuotas, kiek įmanoma toks, koks yra. Procesui naudojamas G.Trimako atradimas panaudoti Baltijos jūros druską, mat druska nulemia sidabro spalvą. Iš pradžių brendu į Baltijos jūrą pasisemti vandens, o tada prasideda vandens, druskos ir šviesos kūryba. Horizontas – stabilumo simbolis

img_6484_medium.jpg


P.Saulėno fotografijų serija „Horizontas“ – tai 17 jūros peizažų, sukurtų daugkartinės ekspozicijos būdu, viename kadre persidengiant keliems tikrovės atvaizdams. Visus šios serijos darbus ir vizualiai, ir minties požiūriu sieja horizonto linija. „Regimasis horizontas nubrėžia ribą, kur matymo laukas baigiasi, – komentavo menininkas. – Bet susitelkimas ties riba kaip stabilumo užtikrinimu gali gelbėti sergant jūrlige, kai akys mato, kad pasaulis yra stabilus, o kūnas siunčia judančios aplinkos signalus. Horizontas – kaip matymo lauko riba – stabilizuoja.“ Jūros horizontas P.Saulėno darbuose yra ir stabilumo, tikrumo bei dėsningumo simbolis. Jis leidžia tikėtis, kad gairės, kuriomis vadovaujamės gyvenime, turi fundamentalų vertybinį pagrindą. P.Saulėnas – fotografijos srityje kuriantis menininkas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos valdybų narys, medijų meno magistras (studijos baigtos Vilniaus dailės akademijoje). P.Saulėnas yra vienos iš fotografijos studijų programų Lietuvoje įkūrėjas, docentas, galerijos „Bright & Showy“ įkūrėjas ir kuratorius.


Autoriaus meninių tyrimų laukas apima fotografijos fenomeno analizę nuolatinės vertybių kaitos laikotarpiu, ypatingą dėmesį skiriant šiuolaikinio meno konteksto pakartotiniam vertinimui. Erdvę praplėtė garsai Parodą lydi garsai. Klaipėdiečio Donato Bielkausko kūrinys „Mechanistic“ jūros tematiką pratęsia garso menu ir papildo ją urbanistiniais motyvais. D.Bielkauskas – unikalaus lietuviško postfolklorinės muzikos projekto „Donis“ autorius, taip pat sukūrė konceptualius avangardinius projektus „D.N.S.“ ir „Wejdas“, bendradarbiavo su įvairiomis folkloro grupėmis.


Solinius ir bendradarbiaujant sukurtus albumus leidžia nuo 1994 m. D.Bielkausko muzika skamba lietuvių teatro režisierių spektakliuose ir lietuviškuose kino filmuose, buvo gyvai atlikta įvairiuose alternatyvios muzikos festivaliuose, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose. Parodoje autorius siūlo Baltijos pajūrio savitumą pajusti klausantis kūrinio, kurio pagrindu tapo Klaipėdos mieste įrašyti natūralūs aplinkos garsai. Jie menamai praplečia parodos erdvę ir sukuria kontekstą čia eksponuojamiems vaizdams, leisdami pajusti atšiauresnę, industrinę su jūra susijusio gyvenimo pusę.


Paroda Lietuvos jūrų muziejuje veiks iki metų pabaigos.

 

Spausdinti
Informacija atnaujinta 2019-07-31 08:07

Apsilankyk

Lankytojų aptarnavimo tvarka. Nuolaidos.

DELFINŲ PASIRODYMAS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų,
 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 6-erių metų,
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams ne iš ES, studentams, vaikams nuo 6-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

LENGVATOS IR NUOLAIDOS*

1. Asmenys, siekiantys įsigyti Muziejaus lankymo bilietą su nuolaida arba lankytis nemokamai, privalo pateikti Muziejaus kasos darbuotojui dokumentą apie priklausymą atitinkamai grupei, pažymėjime turi matytis aiški asmens nuotrauka ir galiojimo terminas.
2. Atsisakius pateikti atitinkamą dokumentą, nuolaida netaikoma.
 
3. Nuolaidos bilietams į Muziejaus ekspozicijas ir Akvariumą.
 
   3.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:
 
mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių nuo 6–18 m. įrodantis dokumentas;
aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pensininko pažymėjimo, muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65- 79 m.;
nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims–politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų Lietuvos Respublikos kaliniams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas.
 
3.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus.
 
3.3 Nemokamai Jūrų muziejaus ekspozicijose ir Akvariume gali lankytis:
ikimokyklinio amžiaus vaikams iki 5 metų amžiaus ( įskaitant ir penktus metus);
našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį;
Vaikų ir moksleivių grupes lydintiems suaugusiems, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą.
 

4. Nuolaidos į Delfinariumą

4.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:
Vaikams nuo 4–erių metų amžiaus;
mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių įrodantis dokumentas nuo 6-18m.;
aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pažymėjimo, Muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65- 79 m.;
 
4.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus.
 
4. 3. Nemokamai Delfinariume gali lankytis:
Vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus, nesuteikiant atskiros vietos sėdėti);
našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1(vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
Vaikų ir moksleivių grupes lydintiems suaugusiems, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 
 

5. Nuolaidos į Saulės įlanką:

5.1. Nemokamai gali lankytis:
vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus);
našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
Vaikų ir moksleivių grupes lydintiems suaugusiems, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 

Fotografavimas ir filmavimas ameniniam naudojimui – nemokamas.

Vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą lengvata, išvažiavusiems iš kurorto į Lietuvos jūrų muziejų ir tą pačią dieną grįžtantiems!

Grįžtant iš Muziejaus į Neringą kontrolės poste pateikite:
1. Alksnynės ar Nidos kontrolės poste įsigytą kasos čekį (ne senesnį kaip 5 dienos)
2. Lietuvos jūrų muziejaus bilietą ir čekį
(bilieto data ir grįžimo data turi sutapti, t.y. sugrįžti atgal į Neringą turite tą pačią dieną, kurią lankėtės Muziejuje)

3. Kortelę, gautą Muziejaus kasose


 

 

 

SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


Lapkričio 1-3 dienomis dirbame įprast grafiku.


Gruodžio, šventinio mėnesio darbo laikas:

Kalėdinė pasaka su delfinais „Sniego karalienė“ delfinariume
Gruodžio 14, 27, 28, 29 d. 12.00 ir 15.00 val.
Gruodžio 19, 20, 21 d. 12.00 ir 15.00 val. ir gruodžio 18, 22 d. 12.00 val. pasakoje dalyvauja Kalėdų Senelis.

Jūrų muziejus, akvariumas 
Gruodžio 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 atidarytas 10.30-17.00 val. 
Gruodžio 18, 19 d. atidarytas 10.30-15.00 val.

Kitomis gruoždžio mėnesio dienomis dirbame pagal įprastą grafiką. 


SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA  – 10.30–18.00


GEGUŽĖ

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.30


BIRŽELIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 14.00, 16.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.00, 15.00


LIEPA ir RUGPJŪTIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

Rugpjūčio 15 d., per Žolines dirbame įprastu grafiku!

DELFINŲ PASIRODYMAI – 11.30, 13.00, 15.00, 16.30

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 12.15, 14.00, 16.00


RUGSĖJIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.30 

 

 

Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

Klaipėdą pasiekite moderniausiais šalies traukiniais
Daugiau informacijos: www.traukiniobilietas.lt ir +370 700 55111

spalvoslg_jurumuziejus_baneris_300x169px-02.jpg


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).

Jeigu važiuojate automobiliu iš Palangos, tuomet iš Kretingos gatvės įvažiuokite į Suominio gatvę (3,4 km). Važiuokite Suominio gatve link Baltijos prospekto (A13 ir E272 kryptimis) į Klaipėdą (26 km). Pasiekę Baltijos prospektą, iš jo sukite į Dubysos gatvę link Smiltynės (Kuršių Nerija) (3,2 km). Kelkitės keltu Naujojoje perkėloje. Persikėlę į Smiltynę, iki Lietuvos jūrų muziejaus važiuokite sekdami nuorodas.

Jeigu iš Palangos važiuojate autobusu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).
Autobusų iš Palangos tvarkaraštis.

© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

trumpasis_nr2_did.png

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt. 


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Senosios perkėlos, Smiltynės pusėje (keliantis pėsčiųjų keltu) iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

  • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
  • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (kaina – 1 Eur., informacija – 867039911).

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

situacinis_planas_svetainei.jpg