O kas MUZIEJUS yra Tau? Tarptautinė muziejų diena

Artėjant Tarptautinei Muziejų dienai, Lietuvos jūrų muziejaus socialiniame tinkle Facebook prašėme bičiulių siųsti mums atsakymus į klausimą:  O ką reiškia MUZIEJUS Tau? Taip pat prašėme nuotraukų, kurias vis pildėme ant improvizuotos, skaitmeninės TARPTAUTINĖS MUZIEJŲ DIENOS fotosienelės. 

Labai smagu, kad sulaukėme pačių įvairiausių atsakymų, pačių įvairiausių žmonių! 


O ką reiškia MUZIEJUS Tau? 

agne-gabriele-marius-jonas.jpg

Olga Žalienė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė:
– Man muziejus yra atradimo džiaugsmas, susitikimas su praeitimi, kuris veda į dabarties suvokimą, žmogaus patirčių pažinimą.


Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras:
– 
Muziejų Lietuvoje ir pasaulyje yra labai daug, visi jie yra vertingi, įdomūs. Kalbant apie Lietuvos jūrų muziejų Klaipėdoje – jis vienintelis toks kompleksiškas, daugiasluoksnis, tad ir jo reikšmė – išskirtinė, jo VISIEMS labai REIKIA! Kuo geriausios Jums kloties ir nesibaigiančio, niekada neatslūgstančio žingeidžių lankytojų iš viso pasaulio srauto! 


Vaiva Lankelienė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja:
 – Kas yra muziejus? Sudėtingas klausimas... Kaip lankytojui  –  atradimo ir pažinimo džiaugsmas, pasididžiavimas savo šalies žmonėmis ir jos istorija. Kaip buvusiam Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojui  –vieta, kur sutikau draugus ir Mokytojus, kur patyriau nuotykių ir išmokau daug gyvenimo pamokų. Kaip atsakingam už muziejų kuravimą valstybės tarnautojui – nuolat tobulėjanti ir itin dinamiška mūsų visų praeitį ateičiai saugojanti kultūros įstaiga. 


Rita Kairienė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokytoja: 
– Muziejus - tai buvimas savimi ir su savimi: praeitis, dabartis ir net ateitis yra tokia, kokią ją užfiksavo laikmetis ir žmogus. Muziejus tai, kas visais amžiais šalia tavęs, tereikia MATYTI.


Julija Labrenčiūtė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinė:
– Kai išgirstu žodį ,,muziejus“, aš galvoju apie eksponatus ir jų istoriją.


Dominykas Kovaliovas, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinys:
– Man šis žodis reiškia ankstesnių laikų Europos meną ir tiesiog informacijos šaltinį.


Romandas Žiubrys, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius:
– Man Lietuvos jūrų muziejus asocijuojasi su dinamika. Jis – kaip ir pati jūra – nuolat kintantis, saugantis daug įdomių eksponatų paslapčių, bet mielai jas atskleidžiantis žingeidiems lankytojams. Šiandieninis muziejus man – patikimas informacijos šaltinis ir naujų patirčių vieta.


Emilija Aleksandravičiūtė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinė:
– Muziejus – tai kultūros išsaugojimas, muziejuje galime susipažinti, išmokti ir gerai praleisti laiką tyrinėjant eksponatus, kultūros paveldą. 


Muziejaus gerbėjos Izabelės mama:
– Šiai 4,5 metukų muziejų fanei, Izabelei, muziejus – tai ne tik jos laisvalaikis, bet ir įdomiausias pasaulio pažinimas.


Agnė Bukartaitė, žurnalistė:
– Lietuvos jūrų muziejus man visų pirma yra susijęs su persikėlimu į kitą pasaulį – Smiltynę, istoriniais Kopgalio šešėliais ir gaiviais saulės ir oro gūsiais. Visada tai yra susitikimas su jūros ir kranto pasauliu, kuris – toks turtingas, kad beveik neaprėpiamas. Tai – mokslo akademija mano vaikams, kurie čia gali susipažinti ne tik su gyvūnų, paukščių, žuvų, jūrų žinduolių gyvenimu, bet ir pažvelgti į krašto istoriją, jūrinį paveldą. Ar jūsų vaikai atpažįsta rūtą, apynį, žvejybos įnagius? Aha, todėl miestiečiams patarčiau visgi užsukti į pajūrio žvejo sodybą. Muziejuje parodyti trispalvę, plevėsavusią ant Lietuvos flagmano „Prezidentas Smetona“ denio, laivus, kuriais drąsiųjų buvo perplaukta Baltija. Galiu eiti ir eiti į Jūrų muziejų: visada surasiu kažką įdomaus, naujo ir nematyto. Ir dar, Lietuvos jūrų muziejus yra turizmo magnetas, kuris į Klaipėdą atvilioja tūkstančius žmonių iš viso pasaulio, todėl linkėčiau savo miestui atsivilioti juos ilgesniam laikui.


8-erių metų Ema, Klaipėdos Sendvario progimnazijos antrokė, sako, kad muziejus – tai yra gyvybės ir džiaugsmo pasaulis, įdomybių pasaulis!


Vitalija Baltacienė, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotoja:
– Muziejus puoselėja ne tik istorinę savimonę, saugo, kaupia, restauruoja, bet kartu sugeba ugdyti pilietiškumą, skiepyti susidomėjimą savo ir viso pasaulio praeitimi ir dabartimi, o muziejuje dirbantys žmonės, darbuotojai, yra pilni kūrybinio įkvėpimo ir visa širdimi atsidavę savo darbui


Andrea Visockytė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinė:
– Muziejus – plačiai aprėpianti kultūros įstaiga. Ji kaupia ir konservuoja įvairių kultūros sričių, pavyzdžiui, mokslo, meno, gamtos, technikos vertybes bei rengia įdomias parodas visuomenei.


Edgaras Rindeika, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinys:
– Muziejus tai institucija, edukacijos ir organizavimo tikslais įgyjanti, tyrinėjanti senovinį paveldą.


Gabrielė Martirosian, televizijos ir radijo laidų vedėja:
– Šis muziejus man – gyvenimo patirtis. Muziejus – tai ypatingi žmonės, savo srities profesionalai, besąlygiškai mylintys savo darbą. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pažinti ir pamilti šią vietą!


Ieva Martynova, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinė:
– Muziejus man yra vieta, kurioje galima išgyventi ir pamatyti protėvių istoriją.


Simas Knapkis, laivadirbys:
– Lietuvos jūrų muziejus – jūrų mūzų namai, raminantys vaizdais nuo vaikystės ir įkvepiantys darbams dabar.


Giedra Sadauskienė, projekto „Delfinai ir žvaigždės“ dalyvė, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro pedagogė: 
– Lietuvos jūrų muziejus – tai draugystės pradžia su jūros pasauliu ir nuostabiaisiais delfinais. Tai MEILĖ nuo pirmos pažinties sekundžių. Muziejus ir Delfinariumas tai vieta į kurią kiekvieną kartą grįžtu su didžiuliu jauduliu, ilgesiu ir džiaugsmu. Mintimis užklystu kur kas dažniau nei gyvai. Čia tarsi antri namai, kur Tavęs laukia!  Ačiū, kad yra kur sugrįžti!


Kristupas Petrauskas, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokinys: 
– Muziejus tai vieta, kuri supažindina mus su šalies istorija, tai galime suprasti iš daiktų ar įvykių.


Liepa Norkevičienė, dainininkė, laidų vedėja:
– Tai yra vienas geriausių mano gyvenimo prisiminimų ir nuotykių! Niekada nepamiršiu šios pažinties su delfinais! Jie yra stebuklingi!


Marija Silickaja-Šmatavičienė, TV laidų prodiuserė:
– Jūrų muziejus man pažinimas, ramybė, kuri užgniaužia kvapą, pamačius aukščiausius delfinų šuolius. Tai vieta, kur jausmai ir mokslas susijungia tam, kad kiekvienas žmogus galėtų susipažinti su paslaptingu jūros pasauliu.


Maksas Melman, atlikėjas, muzikantas, grupės „Biplan“ lyderis:
– Kai patenku į Lietuvos jūrų muziejų, jaučiuosi, kad patekau į savo vaikystę, nes muziejus yra patys šilčiausi vaikystės prisiminimai.


 Kristina Skiotytė-Radienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė:
– Man Lietuvos jūrų muziejus – žodžio kokybė sinonimas. Visada su baltu pavydu žiūriu į nuostabią komandą, jų kuriamą turinį ir įgyvendinamas idėjas, taip pat į tą romantišką darbo vietą – mylimiausiame Lietuvos kampelyje. Kartu Jūrų muziejus man druska ir žuvimi kvepiantys vaikystės prisiminimai su perpildytu keltu ir Jūrų liūtų pasirodymais...


Rugilė Latvėnaitė, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė:
– Muziejus – tai inspiracija gyvenimui. Įspūdis, kurį norisi perkelti į kūrybą!


 Aušra Šaltenytė, Gineso rekordu pripažintos delfinų kolekcijos savininkė:
– Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas buvo ta vieta, kuri prieš 25 metus užkrėtė mane begaline meile delfinams ir suteikė progą pažinti šiuos teigiamas emocijas dalinančius ir gydančius gyvūnus iš arčiau. Jau 20 metų delfinai yra mano gyvenimo dalis didžiulės kolekcijos pavidalu ir už tai esu dėkinga Lietuvos jūrų muziejui ir delfinariume dirbusiems žmonėms.


Rita Akstinavičiūtė, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotoja:
– Jūrų muziejus man yra įkvepianti vieta, nes kiekvienoje detalėje yra sudėta muziejų įkūrusių žmonių gyvenimai. Tos detalės ir parodo, ką galima sukurti dirbant iš širdies.


Marius Bagdonavičius, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojas:
– Man Jūrų muziejus – antri namai, kuriuose kasdien susitinku su savo taip mylimais gyvūnais: kaliforniniais jūrų liūtais, delfinais. Taip pat smagu ir įdomu bendrauti su lankytojais, pasakoti apie jūros pasaulį, suteikiant daugiau žinių ir supratimo, apie tai, kaip ir kodėl mes turime saugoti visą mus supančią gyvastį. Muziejus man tarsi  mama auginanti ir vedanti toliau gyvenimo keliu.


Eglė Budrytė, Lietuvos jūrų muziejaus istorikė-muziejininkė:
– Muziejus, tai lyg knyga, kuri turi begalybę puslapių, kuriais gali eiti ir pažinti praeitį ir dabartį iš naujo, kurti ir žvelgti į ateitį kitomis akimis. Lietuvos jūrų muziejus man visuomet primena vaikystės gražiausias akimirkas, pirmas pažintis su pingvinais, ruoniais ir delfinais, tai toks muziejus, kuris leido man prisiliesti prie jūros gyvenimo. Na, o dabar Lietuvos jūrų muziejus yra antrieji namai.


10-metis Jonas:
– Jūrų muziejus – tai tradicija, bent kartą per metus apsilankome. Ten lankydavosi mama, lankausi ir aš dabar. Ačiū kad esate!


 

Spausdinti
Informacija atnaujinta 2020-05-18 10:01

Apsilankyk

Lankytojų aptarnavimo tvarka. Nuolaidos.

Kainos, 2020 

Paslaugų, nuomos kainos

DELFINŲ PASIRODYMAS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų ir Šeimos kortelės turėtojams

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų,
 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 6-erių metų,
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams ne iš ES, studentams, vaikams nuo 6-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

LENGVATOS IR NUOLAIDOS*
 

1. Asmenys, siekiantys įsigyti Muziejaus lankymo bilietą su nuolaida arba lankytis nemokamai, privalo pateikti Muziejaus kasos darbuotojui dokumentą apie priklausymą atitinkamai grupei, pažymėjime turi matytis aiški asmens nuotrauka ir galiojimo terminas.
2. Atsisakius pateikti atitinkamą dokumentą, nuolaida netaikoma.
Kasose taikomos nuolaidos Šeimos kortelės turėtojams. 

3. Nuolaidos bilietams į Muziejaus ekspozicijas ir Akvariumą.

   3.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:

• mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių nuo 6–18 m. įrodantis dokumentas;
• aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pensininko pažymėjimo, muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65-79 m.;
• nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims–politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų Lietuvos Respublikos kaliniams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas.

3.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus.

3.3 Nemokamai Jūrų muziejaus ekspozicijose ir Akvariume gali lankytis:

 • ikimokyklinio amžiaus vaikai iki 5 metų amžiaus (įskaitant ir penktus metus);
 • našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo). Iš anksto el. paštu ljm@muziejus.lt atsiuntę prašymą, kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
 • asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
 • asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
 • Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
 • visi lankytojai kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį;
 • Vaikų ir moksleivių grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
 • Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą.
 •  Šeimos kortelės turėtojai. 

4. Nuolaidos į Delfinariumą
4.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:
• Vaikams nuo 4–erių metų amžiaus;
• mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių įrodantis dokumentas nuo 6-18 m.;
• aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pažymėjimo, Muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65-79 m.;

4.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus, arba Šeimos kortelės turėtojai, nepaisant perkančių bilietus asmenų skaičiaus.

4. 3. Nemokamai Delfinariume gali lankytis:
• Vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus, nesuteikiant atskiros vietos sėdėti);
• našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), iš anksto el. paštu ljm@muziejus.lt atsiuntę prašymą, kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
• asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1(vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
• Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Vaikų ir moksleivių grupes lydintiems suaugusiems, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
• Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 

5. Nuolaidos į Saulės įlanką:
5.1. Nemokamai gali lankytis:

• vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus);
• našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
• asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
• Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Vaikų ir moksleivių grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
• Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 

Fotografavimas ir filmavimas ameniniam naudojimui – nemokamas.

 

 

 

Parengėme visas būtinas priemones, užtikrinančias saugų apsilankymą muziejuje ir akvariume.  Bilietus internetu ir kasoje bus galima įsigyti konkrečiam laikui, kad vienu metu nebūtų viršijamas leistinas žmonių skaičius. Primygtinai rekomenduojama pirkti bilietus internetu. Bilietai jau netrukus – www.ljm.lt. 
Lankytojai be apsauginių veido kaukių į muziejų įleidžiami nebus. Taip pat rekomenduojame lankymosi metu mūvėti vienkartines pirštines.

Lietuvos jūrų muziejaus lankytojų aptarnavimo taisyklės

Lietuvos jūrų muziejaus lankytojų aptarnavimo taisyklių priedas (dėl COVID 19)

Jūrų muziejaus lankytojų aptarnavimo taisyklių Saulės įlankoje priedas (dėl COVID 19)


BIRŽELIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ SAULĖS ĮLANKOJE  – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (Prašome pasirūpinti tinkama apranga, pasirodymai vyksta lauke)

VŽT „Dubingiai“ – bus patikslinta


LIEPA ir RUGPJŪTIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – bus patikslinta

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – bus patikslinta


RUGSĖJIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – bus patikslinta

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – bus patikslinta


SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA  – 10.30–18.00

VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA  – 10.30–18.00


GEGUŽĖ

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 11.00–17.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 11.00–17.30

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ SAULĖS ĮLANKOJE  – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (Prašome pasirūpinti tinkama apranga, pasirodymai vyksta lauke)

VŽT „Dubingiai“ lankymui uždarytas, bus patikslinta

 

Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

 

Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).

Jeigu važiuojate automobiliu iš Palangos, tuomet iš Kretingos gatvės įvažiuokite į Suominio gatvę (3,4 km). Važiuokite Suominio gatve link Baltijos prospekto (A13 ir E272 kryptimis) į Klaipėdą (26 km). Pasiekę Baltijos prospektą, iš jo sukite į Dubysos gatvę link Smiltynės (Kuršių Nerija) (3,2 km). Kelkitės keltu Naujojoje perkėloje. Persikėlę į Smiltynę, iki Lietuvos jūrų muziejaus važiuokite sekdami nuorodas.

Jeigu iš Palangos važiuojate autobusu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).
Autobusų iš Palangos tvarkaraštis.

© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt. 


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Senosios perkėlos, Smiltynės pusėje (keliantis pėsčiųjų keltu) iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

 • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
 • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (informacija – +370 67039911, +370 68789132). 

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

situacinis_planas_svetainei.jpg