Įdomus eksponatas

2020 11 10, #ĮDOMUSEKSPONATAS
#LIMIS
Kavraiskio sistemos pelengatorius medinėje dėžutėje.
Tai – navigacinis prietaisas, nustatantis laivo kurso kryptis (pelengus) pagal žemės, dangaus orientyrus. Jis specialiais varžtais buvo tvirtinamas prie laivo kompaso azimuto skalės. Pelengatoriaus detalės sumontuotos ant žalvarinio žiedo su kryžme formos pagrindo.
https://ljm.limis.lt/

7_0.jpg


2020 11 06, #ĮDOMUSEKSPONATAS
Jokūbo lazda – navigacinis prietaisas, naudotas laivyboje XVI – XVII a. laivo platumai nustatyti pagal išmatuotą kampą tarp saulės ir Šiaurinės žvaigždės ir horizonto.
https://ljm.limis.lt/

4.jpg

9.jpg


2020 10 28, #ĮDOMUSEKSPONATAS
Rankinis laivo kurso žymėjimo prietaisas, naudotas Lietuvos jūrų laivininkystės viename iš paskutiniųjų garlaivių „Jelec“. Prietaisas buvo tvirtinamas garlaivio vairinėje ant sienos. Medinėje dėžutėje įstatytos trys pasukamos ritės su skaičiais, kurie matosi per korpuse išpjautus langelius.
Daugiau informacijos – https://ljm.limis.lt/

6.jpg


2020 04 23, #IDOMUSEKSPONATAS

Kad uostas klestėtų, reikia laivų, o kad šie plauktų – gerų jūrininkų. Klaipediečiai Karališkąją navigacijos mokyklą įkūrė 1829 m. Tai buvo pirmoji jūrininkų mokykla dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Joje laivybos mokėsi burlaivių kapitonai ir šturmanai. Iš pradžių – locmanų komandoro namuose, vėliau – įvairiuose pastatuose senamiestyje. 1855 m., po miestą nusiaubusio gaisro, pareigūnai nusprendė navigacijos mokyklą, kurios studentų skaičius nuolat augo, įkurdinti specialiai tam skirtame pastate. 1858 m. ant marių kranto iškilo modernus dviaukštis pastatas. Jame kasmet laivų valdymo mokėsi apie 30 studentų. 
Kaip atrodė naujasis Karališkosios navigacijos mokyklos pastatas ir jo aplinka galite pamatyti naujame Lietuvos jūrų muziejaus eksponate – 1861 m. graviūroje.
00001-scan_2020-03-27_12-46-13.jpg

2020 04 14, #IDOMUSEKSPONATAS

Atvirukų serijos „Nos marins“ autorius – Prancūzijos karinių jūrų pajėgų karininkas, tapytojas ir iliustratorius, Prancūzijos karinio jūrų laivyno dailinikas  Charlesas Millotas Marie Joseph (1880–1959). Būdamas 17 metų, jaunuolis įstojo į Jūrų akademiją, iš kur tėvams siuntė laiškus, iliustruotus mažais piešiniais, kuriuose su humoru piešė griežtą akademijos discipliną. Jo piešiniai – atvirukai – netrukus paskelbti spaudoje slapyvardžiu GERVESE.

Henri Gervese –  žmogus, pasiekęs jūrų karininko karjeros aukštumų ir talentingas dailininkas. Jo komiški  karinio jūrų laivyno jūreivių gyvenimo momentai buvo pavaizduoti  atvirukų serijoje „Nos marins“  („Mūsų jūreiviai“). Tai humoristiniai, jaunatviškai linksmi piešiniai, smagiai perteikiantys jūreivių gyvenimo kasdienybę.

Daugiau  – www.limis.lt, paieškoje įveskite „Nos marins“.

dgobj_1858169494345742858.jpeg


2020 04 09, #IDOMUSEKSPONATAS

Ar žinote, kad inkaras yra ne tik įrenginys skirtas garantuoti saugų laivo stovėjimą reide ar atviroje jūroje, bet ir vilties simbolis? XIX a. Europoje išpopuliarėjo tikėjimo, vilties ir dosnumo ženklas. Šis ženklas dažniausiai būdavo sudaromas iš kryžiaus, inkaro ir širdies kompozicijos. Toks simbolis tapo populiarus ne tik religiniuose tekstuose, bet ir kasdienybėje. Kryžiaus, inkaro ir širdies ženklu buvo puošiami žiedai, pakabukai ar netgi sagos. Būtent, su tokiu ženklu puošta XIX–XX a. pradžios saga saugoma Lietuvos jūrų muziejaus fonduose. 
Inkaras yra ir Lietuvos jūrų muziejaus simbolis, tad visas kolektyvas linki šiuo sudėtingu laikotarpiu neprarasti vilties ir taip tvirtai laikytis, kaip gerai inkaruotas laivas!

inkaras_ir_saga_1200x9001.jpg

 2020 04 07, #IDOMUSEKSPONATAS
Žmogaus pažintis su vandeniu prasidėjo nuo elementariausių plaukiojimo priemonių, o vėliau vandeniu ir jūromis plaukiojo daugybė žmonių, ieškojusių laimės ir nuotykių, gerovės ir laisvės. Bet laisvė ne tokia saldi, kai skrandis tuščias ar ne?
Jūros ir vandenynai laisvę reiškė ne tik žmonėms, bet ir ekonomikai – didžiausi prekių srautai šimtmečius keliavo vandeniu. Jūrinės Lietuvos širdis – Klaipėdos uostas – įkurtas būtent dideliam prekių tranzitui. Kokios prekės keliavo iš didžiojo Klaipėdos uosto?Dar iki praeito šimtmečio vidurio jūrų uostai atrodė visai kitaip nei dabar. Tai buvo vieta, kur į miesto turgų suvažiuodavo žemdirbių gėrybių prikrauti vežimai ir suplaukdavo užjūrio prekių gausūs laivai. Klaipėdiečiai jūrininkai buvo įvaldę trikampę plaukiojimo praktiką – į Angliją jie plukdė medieną, ten pasikraudavo anglių ir buriuodavo į Prancūziją ar Ispaniją, kur Viduržemio jūros pakrantėse klestėjo jūros druskos garinimo verslovės. Ten Klaipėdos garlaivių triumuose anglių ar smėlio balastą pakeisdavo statinės su druska. Tos statinės keliaudavo į Klaipėdą ir kitus Rytprūsių ar Pomeranijos uostus. Klaipėdoje ir jos apylinkėse ypač paklausi buvo druska. Šis maisto produktas kažkada buvo prabangos prekė, o druskos monopolis priklausė valdovui. XV–XVI a. sandūroje valdovas druską dalindavo kaip dovanas. Klaipėdoje uostas kūrėsi lėtai, jo atsiradimui trukdė konkurentas – Karaliaučiaus uostas. 1580 m. laivų statyba Klaipėdoje buvo uždrausta dėl medžių naikinimo. Daugelį dešimtmečių Klaipėdoje buvo vos keli burlaiviai. Padėtis pagerėjo tik po Septynerių metų karo (1756–1763), kai Prūsija oficialiai priklausė Rusijos imperijai – kai neliko sienų ir muitų, o į Klaipėdą Nemunu ėmė plūsti Baltarusijos ir Lietuvos miško medžiaga. Uoste, vėjo malūnų varomose lentpjūvėse, rąstus supjaudavo į lentas, sijas, šulus statinėms, pabėgius ir gabeno į Vakarų ir Pietų Europą. Šimtmetį Klaipėdą maitino medienos eksportas.Taip ir judėjo prekės iš vienos šalies į kitą. XIX a. burlaivių laivyno nebeliko, 1900 m. išplaukė paskutinis barkas „Express“. Burlaiviai pralaimėjo kovą prieš garlaivius. Ilgainiui, 1923 m. Klaipėdos kraštą prijungus prie Lietuvos, pradėtas kurti prekybinis laivynas.
#GYVENIMASJUROJEKITOKS

idomus_eksponatas_facebook_post_1200x900px-06.jpg


2020 04 03 #IDOMUSEKSPONATAS

Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai pasipildė nauju spalvingu eksponatu. Jis mena laikus, kai Klaipėdos dangų rėmė bažnyčių bokštai, vėjas suko malūnų sparnus, o marios žydėjo laivų burėmis.
Mielieji, nenusiminkite! Karantinas praeis ir mes visi vėl galėsim pasivaikščioti prie jūros, marių ir miškų.

Klaipėdos panorama žvelgiant iš švyturio. Graviūra, apie 1880 m.
#GYVENIMASJUROJEKITOKS

00002-scan_2020-03-27_12-46-40.jpg


2020 03 31 #IDOMUSEKSPONATAS

Kas sieja lietuvius ir garsųjį flamandų kartografą Gerardą Merkatorių?

Ogi jo vardu pavadintas belgų mokomasis laivas „Mercator“! Šiuo tristiebiu burlaiviu lietuvis Kostas Burbulis 1935-1936 m. apiplaukė pasaulį ir sėkmingai atlikęs praktiką baigė Antverpeno jūrų mokyklą. Vėliau K. Burbulis plaukiojo Lietuvos ir JAV laivais.
Neseniai Lietuvos jūrų muziejaus fondus papildžiusiame atviruke matyti, kaip iškėlusi bures barkentina (tai toks pat laivo tipas kaip klaipėdiečių „Meridianas“) sklendžia per vandenyną. Šiuo metu „Mercator“ stovi Belgijos mieste Antverpene, jame įrengta muziejinė ekspozicija.
#GYVENIMASJUROJEKITOKS
www.limis.lt

91526099_10157564096614011_8254536150564208640_o.jpg


2020 03 26, #IDOMUSEKSPONATAS

Neseniai Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai pasipildė nauju eksponatu - graviūra, kuri pasakoja ne itin džiugius istorijos momentus. Istorija mena 1869-uosius.
Ieškodami geresnio gyvenimo, lietuviai XIX a. pradėjo emigruoti į Ameriką. Lėktuvai tuo metu dar neskraidė, taigi į Naująjį pasaulį patekti buvo galima tik laivu. Pirmieji lietuvių išeiviai per Atlantą plaukė burlaiviais. Štai kaip sunkią kelionę aprašė lietuvių emigrantas Jonas Bapkauskas: 
„Išvažiavome mes iš Hamburgo 11 d. gruodžio 1868 m. laivas, kuriuo plaukėme, vadinosi „James Foster“. Lietuvių buvo ant laivo viso 7; iš jų keturi katalikai ir trys Iietuviai protestantai – du iš Marijampolės, o vienas nuo Vištyčio. Žydų iš Marijampolės, Vilkaviškio ir kitų Lietuvos miestelių važiavo su mumi 20. Keliavome per jūres Iygiai tris mėnesius. Maistą ant laivo dalino mums tik vieną kartą ant dienos. Kiekvienas gavo: septynis cukorius (sausainius), apvalius nuo 6 iki 7 colių pločio, šmotelį (gabalą) blogos mėsos, dvi žalias bulves, žiupsnelį ryžių, kaip po puskvortę avižinių miltų ir po pusantros kvortos vandenio. Virtis valgį turejome patys. Taip buvo pradžioj, paskui negavome nė to. Parėjo taip, kad, trečiam mėnesiui beeinant, žmonės ant laivo pradėjo mirti; buvo dienos, kad po kelis ant syk numarinome. Iš lietuvių, nors sunkiai sirgo, vienok nenumirė nė vienas.“
#GYVENIMASJUROJEKITOKS

keleiviu_kancios_james_foster_jr_laivo_viduje_apkirptas.jpg


2020 03 20, #IDOMUSEKSPONATAS

Visais laikais žmonės stengėsi pažinti jūrą. Vandens gelmė žadino žmonių smalsumą. Pradžioje žmonės nenaudodavo jokios įrangos, tiesiog įkvėpdavo oro ir nerdavo, prisirišę virve su akmeniu dėl svorio prie valties. XVI amžiaus pabaigoje sukonstruotas pirmasis nardymo šalmas. 1819 m. anglas Augustas Zibe sukonstravo nardymo ekipuotę: metalinį šalmą ir marškinius. Oras patekdavo į šalmą ir laisvai išeidavo pro marškinių apačią. 1837 m. Augustas Zibe patobulino ekipuotę iki visisškai hermetiškos. Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniuose - saugome nardymo šalmą, kaip ir nardymo varpą ekspozicijoje. 
Nardymo varpas būdavo nuleidžiamas į vandenyno dugną, o jo viduje būdavo vienas žmogus, kuris suteikdavo papildomo svorio norint išlaikyti varpą dugne. Ilgą laiką nardymo varpas buvo pagrindinė nardymo priemonė. 
idomus_eksponatas_facebook_post_1200x900px-11.jpg


2020 03 20 #IDOMUSEKSPONATAS

Šis kompasas  ne taip seniai priklausė legendinei greitaeigei lengvajai karinei fregatai F11 „Žemaitis“. Tai vienas pirmųjų mūsų atkurtos, laisvos Lietuvos karinių laivų. Ilgą laiką tarnavęs, saugojęs ir puošęs Klaipėdos uostą. Girokompasas –  prietaisas, pagamintas giroskopo principu, rodo laivo ar lėktuvo kursą.
Visi mes nuolat keliaujame, tarp rytų ir vakarų, tarp šiaurės ir pietų, ir bandome surasti savo vietą šioje planetoje.  Tačiau nepamirškime net didžiausios audros metu žvelgti į savo vidinį kompasą ir įsiklausyti į savo vidinį balsą. Jis leis pasirinkti, kur plaukti, o kur ne. 

idomus_eksponatas_facebook_post_1200x900px-09.jpg


2020 03 18 #IDOMUSEKSPONATAS 

Jūra plaukioti galima laisvai, tačiau čia galioja susitarimai, įsakymai ir taisyklės, kurių pradžia mena karaliaus Mindaugo laikus. 
Jūrinė teisė ir Mindaugo įsakai su antspaudu mena istoriją, kaip pripažintas Lietuvos karaliumi Mindaugas tapo vienu iš pietryčių Baltijos jūros pakrantės regiono lyderiu. Jo globos siekė jūrų pirkliai, gabenę prekes tarp Baltijos ir Šiaurės jūrų uostų. Jo įsakai – bene pirmieji Lietuvos jūrų teisės aktai. 
 „Visiems pirkliams duodame visapusišką taiką ir laisvę visoms mūsų karalystės dalims… Ir jei kurio nors laivas suduš mūsų valdovo vandenyse, mes nustatome ir pageidaujame, kad niekas jo netrukdytų ir kad jis nepatirtų jokių nemalonumų ar laive ar ant žemės. Norime kad ši mūsų privilegija galiotų nuolat ir kad būtų neabejotinai gerbiama mūsų ir mūsų įpėdinių.“ 

idomus_eksponatas_facebook_post_1200x900px-05.jpg

 

Spausdinti
Informacija atnaujinta 2021-01-15 06:55

Apsilankyk

Lankytojų aptarnavimo tvarka. Nuolaidos.

Kainos, 2020 

Paslaugų, nuomos kainos

DELFINŲ PASIRODYMAS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų ir Šeimos kortelės turėtojams

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 4-erių metų,
 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ,
RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA,
RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 6-erių metų,
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams, studentams, vaikams nuo 6-erių metų, 
senatvės pensininkams, kitos nuolaidos*

3

4.5

 

LENGVATOS IR NUOLAIDOS*
 

1. Asmenys, siekiantys įsigyti Muziejaus lankymo bilietą su nuolaida arba lankytis nemokamai, privalo pateikti Muziejaus kasos darbuotojui dokumentą apie priklausymą atitinkamai grupei, pažymėjime turi matytis aiški asmens nuotrauka ir galiojimo terminas.
2. Atsisakius pateikti atitinkamą dokumentą, nuolaida netaikoma.
Kasose taikomos nuolaidos Šeimos kortelės turėtojams. 

3. Nuolaidos bilietams į Muziejaus ekspozicijas ir Akvariumą.

   3.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:

• mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių nuo 6–18 m. įrodantis dokumentas;
• aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pensininko pažymėjimo, muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65-79 m.;
• nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims–politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų Lietuvos Respublikos kaliniams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas.

3.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus.

3.3 Nemokamai Jūrų muziejaus ekspozicijose ir Akvariume gali lankytis:

 • ikimokyklinio amžiaus vaikai iki 5 metų amžiaus (įskaitant ir penktus metus);
 • našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo). Iš anksto el. paštu ljm@muziejus.lt atsiuntę prašymą, kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
 • asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
 • asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
 • Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
 • visi lankytojai kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį;
 • Vaikų ir moksleivių grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
 • Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą.
 •  Šeimos kortelės turėtojai. 

4. Nuolaidos į Delfinariumą
4.1. 50 proc. nuolaida bilietui taikoma:
• Vaikams nuo 4–erių metų amžiaus;
• mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas (išskyrus pilnamečius asmenis, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas) grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba mokinio amžių įrodantis dokumentas nuo 6-18 m.;
• aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių aukštosiose mokyklose pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą, taip pat mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas grupinio mokymosi forma kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir pavienio mokymosi forma savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams. Jei neturima pažymėjimo, Muziejaus kasoje ir kontrolėje, pateikiamas amžių nurodantis dokumentas nuo 65-79 m.;

4.2 Bilietą su nuolaida gali įsigyti organizuotos lankytojų grupės, jei grupėje daugiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus, arba Šeimos kortelės turėtojai, nepaisant perkančių bilietus asmenų skaičiaus.

4. 3. Nemokamai Delfinariume gali lankytis:
• Vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus, nesuteikiant atskiros vietos sėdėti);
• našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), iš anksto el. paštu ljm@muziejus.lt atsiuntę prašymą, kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
• asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1(vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
• Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Vaikų ir moksleivių grupes lydintiems suaugusiems, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
• Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 

5. Nuolaidos į Saulės įlanką:
5.1. Nemokamai gali lankytis:

• vaikai iki 3 metų amžiaus (įskaitant ir trečius metus);
• našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, bei jų grupes lydintys asmenys pagal proporciją 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo), kasoje pateikę statusą įrodančius dokumentus (ant firminio blanko, įstaigos vadovo pasirašytas raštas, su nurodytu atvykstančių skaičiumi, išskiriant vaikus ir lydinčiuosius);
• asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, pagal proporciją 1:1 ir neįgalūs vaikai iki 18 m., pagal proporciją 1:1 (vienam neįgaliajam – vienas lydintysis asmuo). Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas arba dokumentas;
• Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Muziejaus kasoje ir kontrolėje pateikiamas pažymėjimas;
• Vaikų ir moksleivių grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos 10:1 (dešimt vaikų-vienas lydintysis asmuo);
• Gidas, kasoje pateikęs pažymėjimą. 

Fotografavimas ir filmavimas asmeniniam naudojimui – nemokamas.

 

 

 

Dėmesio! Nuo šeštadienio (lapkričio 7 dienos) Jūrų muziejuje ir delfinariume lankytojai neaptarnaujami iki atskiro LR Vyriausybės nutarimo.


Lietuvos jūrų muziejaus lankytojų aptarnavimo taisyklės

Lankykitės muziejuje saugiai: privaloma užpildyti asmens duomenų anketą,  privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes bilietų kasų patalpose, jūrų muziejuje ir akvariume (jau prie įėjimo lankytojai privalo būti su kaukėmis), pasirodymų metu, delfinariumo salėje, fojė ir tualetuose. Be kaukių Jūsų negalėsime priimti. Kaukes galima įsigyti kasose, suvenyrų kioske prie delfinariumo. Primygtinai prašome delfinų pasirodymų metu sėdėti išlaikant pažymėtus atstumus! Rekomenduojame įsigyti bilietus internetu www.ljm.lt.


LAPKRITIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


GRUODIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA  – 10.30-18.00


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA  – 10.30-18.00


GEGUŽĖ

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 11.00-17.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 11.00-17.30

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ SAULĖS ĮLANKOJE  – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00.

VŽT „Dubingiai“ 


BIRŽELIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ SAULĖS ĮLANKOJE  – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00. Šeštadieniais, sekmadieniais ir birželio 24 dieną vyksta papildomas pasirodymas 16.00 val. 

VŽT „Dubingiai“ ekspozicija nedirba. 

LIEPA ir RUGPJŪTIS

Antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį, sekmadienį. Pirmadienį nedirbame. 
 

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI SAULĖS ĮLANKOJE:

antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00. Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais – 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00.

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.30

VŽT „Dubingiai“  ekspozicija „Ilgas reisas“ – 10.30-18.30.


RUGSĖJIS

Dirbame: trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį, sekmadienį.

Pirmadienį, antradienį nedirbame.

DELFINŲ IR JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI: III-V – 12.00, 15.00, VI, VII – 12.00, 13.30, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00.

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.00.


SPALIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI: V – 12.00, 15.00, VI, VII – 12.00, 13.30, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-17.00


Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

 

Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).

Jeigu važiuojate automobiliu iš Palangos, tuomet iš Kretingos gatvės įvažiuokite į Suominio gatvę (3,4 km). Važiuokite Suominio gatve link Baltijos prospekto (A13 ir E272 kryptimis) į Klaipėdą (26 km). Pasiekę Baltijos prospektą, iš jo sukite į Dubysos gatvę link Smiltynės (Kuršių Nerija) (3,2 km). Kelkitės keltu Naujojoje perkėloje. Persikėlę į Smiltynę, iki Lietuvos jūrų muziejaus važiuokite sekdami nuorodas.

Jeigu iš Palangos važiuojate autobusu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pėščiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pesčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).
Autobusų iš Palangos tvarkaraštis.

© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt. 


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Senosios perkėlos, Smiltynės pusėje (keliantis pėsčiųjų keltu) iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

 • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
 • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (informacija – +370 67039911, +370 68789132). 

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

situacinis_planas_svetainei.jpg