Mes esame sprendimo dalis

Šiais metais Lietuvos jūrų muziejų EUAC (Europos akvariumo kuratorių sąjunga) pakvietė prijungti prie kampanijos – koalicijos už bioįvairovę (Coalition #UnitedforBiodiversity). Šį kvietimą kovo 3 dieną paskelbė EU komisaras Virginijus Sinkevičius. Koalicija  remia pasaulinę Biologinės įvairovės konvenciją, analogišką plačiai žinomam Paryžiaus susitarimu. Šia komunikavimo kampanija kviečiama skleisti žinias apie būtinybę išsaugoti bioįvairovę.
Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad muziejus mielai priėmė kvietimą, nes jau daugiau nei keturis dešimtmečius įstaigos veikla yra orientuota būtent į gamtosauginį švietimą ir gamtos apsaugą.

Gegužės 22-ąją  Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė Tarptautine biologinės įvairovės diena, tą dieną 1992 metais buvo pasirašyta Biologinės įvairovės konvencija. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1993 m. Minint šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į blogėjančią biologinės įvairovės situaciją pasaulyje.
Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas paskelbė 2021 m. Biologinės įvairovės dienos šūkį: „Mes esame sprendimo dalis“. Šūkis buvo pasirinktas kaip pernykštės temos „Mūsų sprendimai yra gamtoje“ tęsinys, kaip priminimas, kad biologinės įvairovės išsaugojimas gali padėti spręsti darnaus vystymosi problemas.
Olga Žalienė sako, kad „biologinė įvairovė yra pagrindas ant kurio galime statyti geresnę ateitį: nuo gamtos sprendimų – iki klimato, sveikatos problemų, maisto ir vandens saugumo bei tvarių pragyvenimo šaltinių“.
Muziejus šią dieną pažymės renginiu prie delfinariumo „MES ESAME SPRENDIMO DALIS“. Čia, atviroje erdvėje veiks distopinis ekokubas, kurį muziejaus darbo metu galės nemokamai aplankyti kiekvienas žmogus. Kubas simbolizuos laiko  kapsulę, į kurią užėjęs bus perkeltas į 2050-uosius metus  – į distopinį pasaulį.
Pasak edukatorės Ingos Kurtkutės, tas pasaulis gali tapti neišvengiamai artėjančia realybe, jei mes šiandien nepakeisime savo įpročių.
– Ekokube lankytojas susitiks su mistiniais distopinio pasaulio gyvūnais, kurie šiandien mums atrodo keisti ir bauginantys, turės galimybę pergalvoti savo poelgius ir nuspręsti, kokiame pasaulyje nori gyventi, – pasakojo edukatorė. –  Ar tokiame pasaulyje, ar sieks išsaugoti dabartinį, mūsų pasaulį, ateitiems kartoms.
Kelione kapsule laiku galima pavadinti ir kelione į save: lankytojas susitiks ir pats su savimi, su savo baimėmis ir realybe. Distopinio pasaulio pojūtį sustiprins Agnijos Šeiko šokio teatro sukurta virtuali instaliacija.
Pabuvoję distopiniame pasaulyje žmogus turės galimybę iš jo ištrūkęs priimti tam tikrus asmeniškus sprendimus susijusius su tuo, ką daryti, kad neįvyktų tokie baisūs ir negrąžinami pokyčiai.
Edukatorė Inga Kurtkutė sako, kad lankytojai ekosąmoningumas bus vertinamas pagal jų pasirinkimus: ar jei rinksis plastikinį ar daugkartinį pirkinių maišelį, butelį ar vandens gertuvę, stalo indus, įrankius šiaudelius ar vienkartinius ar ilgalaikius ir pan.

Informacija atnaujinta 2021-05-21 14:22

Internetu parduodamiems bilietams taikoma 5 proc. nuolaida

Vaikams iki 3 metų amžiaus imtinai, bilietas į delfinariumą kainuoja 1 Eur, internetu – 0,95 Eur. Į Jūrų muziejų, akvariumą vaikams iki 5 m amžiaus imtinai – nemokama.

Suaugusiems su negalia (0-25 proc. darbingumo), vaikams su negalia ir lydintiesiems asmenims nemokami bilietai į delfinariumą išduodami muziejaus kasoje.

LIEPA,

5.5

Į Jūrų muziejų, akvariumą vaikams iki 5 m
amžiaus imtinai

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam

5,5

Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui

2,5

Metinio bilieto turėtojui

LIEPA,

darbingumo lygis

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam

6.5

Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui

2,5

Vaikams iki 3 metų amžiaus imtinai

Metinio bilieto turėtojui

8.5

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI SAULĖS ĮLANKOJE (arenoje po atviru dangumi):
trečiadieniais-penktadieniais – 12.00, 13.30,15.00,
šeštadieniais, sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00

Kas vyksta birželį? Ką būtina žinoti prieš atvykstant?

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI (arena po atviru dangumi):
antradieniais-penktadieniais –11.00, 12.00, 14.00, 15.00, šeštadieniais ir sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI –  trečiadieniais-penktadieniais – 12.00, 15.00, šeštadieniais, sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (vietų skaičius ribotas, prašome įsigyti bilietus internetu iš anksto)