Jūrų muziejuje mokytis galima ir per karantiną

Nors Lietuvos jūrų muziejaus fiziškai lankyti dėl karantino dar negalima, edukatoriai parengė ir veda edukacines programas virtuliai – per atstumą.
Pirmieji bandymai taip dirbti muziejuje buvo prieš gerą penketą metų. Tačiau būtent karantinas paskatino grįžti prie nuotolinių užsiėmimų, ypatingą dėmesį atkreipiant į jų kokybę.

Ieva tvirtina, kad klysta tie, kurie įsivaizduoja, kad nuotolinis užsiėmimas yra panašus į paskaitą.
„Edukacinio užsiėmimo metu dirbame kūrybingai: moksleivių grupė suskirstoma į pogrupius, yra skiriamos specialios užduotys, joms pateikiama vaizdo medžiaga iš muziejaus. Išradingumas ir lankstumas sudėtingą teorinę pamokos medžiagą padeda pristatyti patraukliai, atsižvelgiant į moksleivių amžių. Visi edukaciniai užsiėmimai papildo formaliąsias bendrojo lavinimo programas”, – sako Ieva Jašinskienė.

Muziejininkai parengė tris nuotolines programas, skirtas pradinukams ir penkias, skirtas 5-8 klasių moksleiviams. Edukacijos aprėpia jūros biologijos ir istorijos temas.
Galimybę bent virtualiai nukeliauti į pajūrį ir taip praturtinti sudėtingą karantino laikotarpį, jau įvertino pedagogai: per sausį surengta beveik 30 nuotolinių pamokų.
Jau atnaujinta ir Kultūros paso programa. Į ją įtrauktos ir dvi nuotolinės edukacines programas – „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“ (pradinukams) ir „Vėjų uostas“ (5-8 kl.).

Pradinukams taip pat siūlomi užsiėmimai „Baltijos jūra – mūsų namai“ ir „Kaip atsiranda perlas?“.
Vyresnių klasių moksleiviams parengti penki nuotoliniai edukaciniai užsiėmimai. Užsiėmimas „Vandens gyvenimo linija“ pristato ruonius, jų tarpusavio santykius, gyvenimo būdą. Edukacinis užsiėmimas „Plėšrūs ir pavojingi. Mitai ar realybė?“ (5-7 kl.) kviečia iš arčiau pažvelgti į plėšrūnų veidus ir susimąstyti, kaip dažnai plėšrūno bruožai atsispindi ir mūsų veiduose.
Edukacinis užsiėmimas „Vėjų uostas“ (5-8 kl.) paskatins dalyvius domėtis ir tyrinėti vėją, ne tik kaip gamtos reiškinį, veikiantį gyvosios gamtos ir žmogaus gyvenimą, bet ir kaip objektą, atskleidžiantį Lietuvos ir pasaulio kultūros bei mokslo pažangos kontekstą. O edukacinio užsiėmimo „SOS! Žmogus už borto!“ (5-8 kl.) metu moksleiviai sužinos apie pagrindinius jūrose slypinčius pavojus ir kaip jų išvengti.
Išsamią informaciją apie edukacinius užsiėmimus mokytojai ar tėveliai gali rasti muziejaus puslapyje www.muziejus.lt skiltyje edukacija/nuotolinės edukacijos. Prie edukacinio užsiėmimo medžiagos muziejaus svetainėje pridėta ir metodinė medžiaga mokytojui, kuri padės giliau suprasti užsiėmimo metu pateiktą medžiagą.
Lietuvos jūrų muziejus taip pat siūlo ekspozicijas ir eksponatus pažinti virtualiai, pasitelkiant muziejaus archyvinę ir tiesiogiai transliuojamą medžiagą. Mokytojai gali užsiėmimus užsakyti ir naudoti Kultūros paso krepšelį (https://kulturospasas.emokykla.lt/).

Informacija atnaujinta 2021-02-05 07:21

Lietuvos jūrų muziejaus teikiamų paslaugų ir renginių sąrašas bei kainos 2021 07 01-08 31

Vaikams iki 3 metų amžiaus imtinai, bilietas į delfinariumą kainuoja 1 Eur, internetu – 0,95 Eur. Į Jūrų muziejų, akvariumą vaikams iki 5 m amžiaus imtinai – nemokama.

Suaugusiems su negalia (0-25 proc. darbingumo), vaikams su negalia ir lydintiesiems asmenims nemokami bilietai į delfinariumą išduodami muziejaus kasoje.

Internetu parduodamiems bilietams taikoma 5 proc. nuolaida

LIEPA,

5.5

Į Jūrų muziejų, akvariumą vaikams iki 5 m
amžiaus imtinai

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam

5,5

Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui

2,5

Metinio bilieto turėtojui

LIEPA,

darbingumo lygis

Šeimos kortelės turėtojui suaugusiam

6.5

Šeimos kortelės turėtojui vaikui, mokiniui

2,5

Vaikams iki 3 metų amžiaus imtinai

Metinio bilieto turėtojui

8.5

LIEPA

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI: antradieniais-sekmadieniais –11.00, 12.15, 13.45, 15.00, 16.15.

Ką būtina žinoti prieš atvykstant?

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI –  trečiadieniais-penktadieniais – 12.00, 15.00, šeštadieniais, sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 (vietų skaičius ribotas, prašome įsigyti bilietus internetu iš anksto)

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30-18.00.

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI:
trečiadieniais-penktadieniais – 12.00, 13.30,15.00,
šeštadieniais, sekmadieniais 11.00, 12.00, 14.00, 15.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30-18.00