Linijos
Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite (YGBN)

(YGBN)

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “ (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776).

Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas mažiau galimybių turinčiam jaunimui grįžti į gamtą per aplinką tausojančias veiklas lauke.   
Projekto iniciatorius ir pagrindinis partneris – Paint and Quarter Horse Foundation Bulgaria (Bulgarija). Projekto partneriai be Lietuvos jūrų muziejaus:

Vykdydami projektą 2023 ir 2024 m. organizuosime 3 mokymosi mainų renginius. Kartu kursime ir platinsime dokumentinius filmus bei priemonių rinkinius, kurie padės mums ir kitiems įtraukti nepalankioje padėtyje esantį jaunimą į veiklas lauke. Šie bei kiti ištekliai bus prieinami Jaunimo lauko portale, kuris netrukus bus kuriamas. 
2025 metais jaunimo bendruomenė bus pakviesta į pirmąją tarptautinę jaunimo atvirą konferenciją internete ir pirmąjį Europoje jaunimo lauko festivalį. Visose 6 šalyse partneriai organizuos interaktyvius sklaidos renginius, kad pasiektų platesnę auditoriją vietos lygmeniu.
2023 m. gegužės mėn. surengėme projekto pradžios susitikimą, kuris pažymėjo YGBN pradžią. Buvo malonu su visais partneriais išsamiai aptarti visas projekto veiklas, atsakyti į administracinius klausimus ir nustatyti būsimų renginių ir susitikimų datas. Visi su nekantrumu pradėjo dirbti ir sėmėsi idėjų pirmiesiems darbams. 
2023 metų vasarą dirbsime prie Jaunimo lauko portalo kūrimo. 2023 m. rugsėjo mėn. dalyviai iš visų partnerių organizacijų susirinks į Bulgariją į pirmąjį mokymosi mainų renginį. Po renginio įvyks oficialus Europos jaunimo lauko tinklo įkūrimas.

Projektas „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite“ (YGBN)
Gamtos pajautos programa per 5 kūno pojūčius pristatyta Lietuvos ir Estijos svečiams

Lietuvos jūrų muziejaus specialistai gilina savo įgūdžius gamtos pajautos programose įgyvendindami YGNB projektą. Šią savaitę Delfinų terapijos centras sulaukė pedagogų iš įvairių Lietuvos mokyklų bei Estijos, kurie mokosi per praktinius patyrimus kaip grąžinti jaunimą į gamtą.
Kuršių Nerija leidžia specialistams sukurti unikalią gamtos patirtį, pajusti miško ramybę bei gėrėtis jos natūraliu grožiu. Programos metu dalyviai turėjo galimybę pabendrauti miško gilumoje, stebėti ir pajausti būties akimirkas. Tai buvo ne tik edukacinis, bet įsimintinas ir praturtinantis procesas, kuris paliko neišdildomą įspūdį visiems dalyviams.
Praktinio patyrimo dalyviai ne tik susipažino su gamta – Delfinų terapijos centras garsėja kaip centras, kuriame teikiama neurosensomotorinė pagalba žmonėms. Dėl šios priežasties po gamtos patyrimų dalyviai pasinėrė į savo kūno pajautą per įvairius eksperimentus. 
Šis gamtos projektas atveria duris jaunimui iš viso pasaulio, siekiant sudominti jaunus žmones gamtos veiklomis bei galimybėmis. Ne tik sumažinti jų priklausomybę nuo informacinių technologijų, tačiau ir tvariai naudoti natūralius gamtos išteklius. Tuo tarpu Kuršių Nerija yra unikali vieta, kurioje galima atrasti įvairios biologinės įvairovės augalų ir gyvūnų.


Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.

2024 03 07

Delfinų terapijos centras prisideda prie tarptautinio filmo kūrimo „Miško pajauta per penkis kūno pojūčius“

Šį penktadienį (01 26) Smiltynėje vyko „Miško pajautos per penkis kūno pojūčius“ programa, kurioje dalyvavo jaunuoliai iš Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijos. Nuostabioje Kuršių Nerijos miško aplinkoje specialistai ne tik vedė programą, bet ir įamžino jaunimo patirtį gamtos pažinimo veiklose. Lietuvoje kuriamo filmo dalis prisidės prie kompleksinio Europoje kuriamo jaunimo filmo YGBN projektui.

Moksleiviai, dalyvaujantys programoje patyrė ne tik miško gilumo ramybę, bet ir stebuklingą sąveiką su supančia aplinka. Tarp Kuršių Nerijos miško medžių ir augalų specialistai įamžino akimirkas, leisdami patirti ir vertinti šios gamtos unikalumą. 

Projekto tikslas – atskleisti kiekvienos dalyvaujančios šalies unikalumą bei sukurti vertingą vaizdo medžiagą, siūlant veiklas jaunimui gamtoje. 

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.
 

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas mažiau galimybių turinčiam jaunimui grįžti į gamtą per aplinką tausojančias veiklas lauke.  Planuojama, kad Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras įveiklins nuostabią Kuršių Nerijos gamtą – atnaujins miško pajautos programas žmonėms su negalia ir sukurs specializuotus užsiėmimus. Iš viso projekte yra numatyti 3 mokymosi mainų renginiai, planuojama ir sukurti dokumentinį filmą, bus įtraukiamos jaunimo grupės, ypač didelis dėmesys skiriamas pažeidžiamiems asmenims. 
2025 metais jaunimo bendruomenė bus pakviesta į pirmąją tarptautinę jaunimo atvirą konferenciją internete ir pirmąjį Europoje jaunimo lauko festivalį. Visose 6 šalyse partneriai organizuos interaktyvius sklaidos renginius, kad pasiektų platesnę auditoriją vietos lygmeniu

 

Delfinų terapijos centro specialistai mokosi: planuojama stažuotė į Italiją

Delfinų terapijos centro du vyresnieji specialistai intensyviai rengiasi metodinei stažuotei į Italiją. Lietuvos jūrų muziejus kartu su penkių šalių partneriais iš užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “. Šių metų balandžio 15–19 dienomis suplanuotas metodinis susitikimas su projektą vykdančiais partneriais Italijoje. Tai bus jau antrasis metodinis susitikimas, kurio metu bus intensyviai dirbama ties rengiama metodine priemone apie gamtos veiklas, bus aptariama jau pradėta kurti internetinė platforma jaunimui, siekiant juos grąžinti į gamtą bei paskatinti domėjimąsi natūraliais gamtos resursais.

Delfinų terapijos centras yra įsikūręs unikalioje vietoje – Kuršių Nerijos miško apsuptyje, todėl tikimasi įgavus patirties šiame projekte dar daugiau išplėtoti veiklų, susijusių su gamtos tvariu panaudojimu rekreaciniams tikslams. Šiame projekte taip pat bus sutelktas jaunimas iš įvairių šalių, jie galės pasikeisti savo patirtimis gamtoje bei prisidės prie metodinių veiklų sukūrimo, įgyvendinimo ir plėtotės. 
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776) projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 Eur. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.

 

Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai stažuojasi Hipoterapijos centre Bulgarijoje

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite “ (angl. k. Youth Going Back to Nature – Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776). Ši puiki partnerystė ir projektas skirtas jaunimo ir gamtos sąsajai – projekto metu siekiama jaunimą sudominti veiklomis gamtoje, sumažinti naudojimąsi informacinėmis technologijomis, suaktyvinti žingeidumą natūraliais gamtos resursais. 
 

Pakeliui į pirmąjį projekto YGBN susitikimą
Rugsėjo 4–10 d. Bulgarijoje įvyko pirmasis partnerių susitikimas, kurio metu atstovai iš Lietuvos jūrų muziejaus, ne tik galėjo aktyviai dalyvauti, tačiau ir mokėsi naujų metodų – ką veikti gamtoje, kaip įtraukti jaunimą į gamtos pažinimą bei aktyvias veiklas. Ši stažuotė vyko Paint and Quarter Horse Foundation organizacijoje, Sofijoje.
Projekto metu bus kuriama metodinė priemonė apie veiklas gamtoje, jau pradėta kurti ir interneto platforma, kur jaunimas iš įvairių šalių galės jungtis, bendrauti, sutikti bendraminčius, besidominčius gamta ir jos resursų tvariu panaudojimu, organizuojami jaunimo mainų renginiai, konferencija. 

 

Pakeliui į pirmąjį projekto YGBN susitikimą

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina projektą „Jaunimas grįžta į gamtą – įsitraukite, prisijunkite, įgalinkite“ (angl. k. Youth Going Back to Nature - Engage, Connect, Empower – YGBN, projekto Nr. 2022-2-BG01-KA220-YOU-000098776).
Rugsėjo 4–10 d. Bulgarijoje, Sofijoje įvyks pirmasis partnerių susitikimas, dalyvaus Lietuvos, Italijos, Estijos, Kroatijos ir Belgijos specialistai. Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 250 000 EUR. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 36 942 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 30 mėn. nuo 2023 m. gegužės 1 d. iki 2025 m. lapkričio 1 d.