Kas yra Baltatonas?

Registracija – http://bmloveit.usz.edu.pl/hackathon-en/


Hakatonai–programuotojų maratonai, organizuojami konkursų IT entuziastams forma. 
Šis hakatonas – Baltatonas– rengiamas įgyvendinant Pietų Baltijos programos projektą „Baltic Museums: Love IT“, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.
Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi tarp partnerių ir lankytojų, sukurti IT technologijomis pagrįstas turizmo paslaugas.

Baltatonas Klaipėdoje, Lietuvos jūrų muziejuje,– vienas iš projekto hakatonų serijos, vykstančių trijuose projekto miestuose – Gdynėje (Lenkija), Klaipėdoje ir Malmėje (Švedija).

Muziejų ir lankomiausių turizmo objektų darbuotojai, IT specialistai, mokslo įstaigų bei universitetų mokslininkai iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos ir Lietuvos susibūrę projekte “BalticMuseums: Love IT!”, siekia sukurti naują IT technologijomis pagrįstą interaktyvų produktą turizmo objektams, kurį lankytojai galės valdyti savo įrenginiuose (BYOD – bringyourowndevice). 
Naujasis produktas leis praplėsti, papildyti  muziejuose patiriamus lankytojų  įspūdžių, pritaikant žaidybines, multimedijos, virtualios realybės ir pan. technologijas.

Balandžio 14-15 d. dalyvaukime Baltatone Klaipėdoje, Lietuvos jūrų muziejuje!

Į konkursą kviečiami pilnamečiai asmenys: programuotojai, grafikos dizaineriai, interneto ekspertai, visi neabejingi pažangiosioms technologijoms, pasiruošę naujiems iššūkiams.
Konkursinių darbų tikslas – koncepcijos, prototipai ar mobiliosios programėlės, grindžiamos žaidybinėmis technologijomis, kurios sudomintų ir pritrauktų daugiau lankytojų į Baltijos šalių kultūros įstaigas.
Viso Baltatono, kuris yra savanoriškas, nemokamas ir atviras, metu būsite aprūpinti maistu ir gėrimais, savo patirtimi dalinsis patyrę IT bei muziejininkystės sričių konsultantai. 
Baltatonas vyks įspūdingoje aplinkoje – delfinariumo renginių salėje „Jūros sala“, dalyvių lauks delfinų dėmesys ir pasirodymas, vakarinis festivalio BLON  filmo „Game Jam Movie“ seansas.

Dalyviai patys turi pasirūpinti kompiuterine įranga ir kitomis priemonėmis, kurių gali prireikti dalyvaujant Baltatono renginyje.

Pirmas projekto hakatonas organizuojamas Gdynėje (Lenkija) 2018 m. kovo 17-18 d., kurio metu 54 Baltatono dalyviai kurs programėles Gdynės akvariumui ir „Eksperyment“ mokslo centrui. Daugiau informacijos: http://bmloveit.usz.edu.pl/hackathon-en/
Baltatono renginyje Klaipėdoje, bus kuriamos ir įgyvendinamos idėjos, skirtos Lietuvos jūrų muziejui.  Tikimės, kad 30 val. užteks pasiekti iškeltam tikslui.
 

PRELIMINARIOS BALTATONO TEMOS 

1. Programėlė (Apps’as), skirta lankytojams savarankiškai susipažinti su Etnografine pajūrio žvejo sodyba.
2. Programėlė (Apps’as) – žaidimas „Diena su LJM treneriu”, „Diena su kapitonu“, „Diena su žveju“ ir pan., kuris padeda lankytojui virtualiai pažvelgti į muziejaus užkulisius.
3. Programėlė (Apps’as) – žaidimas, kurio veiksmas prasideda mieste, o jo tikslas pasiekiamas muziejuje (programėlė – rinkodarinė priemonė pritraukti lankytojus į muziejų).
4. „Scavengerhunt“ tipo žaidimas, kurio metu dalyviai ieško objektų muziejuje, o radę gauną pliusus, orientuojančius į pagrindinį prizą ir pan. arba atskirus muziejaus eksponatus pristatanti programėlė (apps’as).
5. Informacinė programėlė (Apps’as) – daugiakalbis informacijos apie muziejų, ekspozicijas teikėjas lankytojams.
6. Informacinė programėlė (Apps’as) – delfinų ir jūrų liūtų pasirodymo edukacinio turinio perteikėjas lankytojams (įvairiomis kalbomis)
7. Edukacinė programėlė skirta lankytojams savarankiškai, per edukacines užduotis, susipažinti su Jūrų muziejaus ir Akvariumo ekspozicijomis. 
8. Laisvas pasirinkimas, bet produktas turi būti skirtas Lietuvos jūrų muziejaus poreikiams.
 
PRIEŠ HAKATONĄ
Ar teko lankytis Lietuvos jūrų muziejuje? Baiminatės, kad iki hakatono nespėsite susipažinti su muziejaus ekspozicijomis? Siūlome pagalbą – prieš prasidedant Baltatonui užsiregistravusiems dalyviams bus organizuotas informacinis turas po Lietuvos jūrų Muziejų, kurio metu susipažinsite su ekspozicijomis bei probleminiais spręstinais klausimais. 
ATVYKIMAS
Atvykstame 10.00 val. keltu iš Senosios perkėlos (Danės g. 1). Smiltynės pusėje dalyvių lauks Lietuvos jūrų muziejaus autobusas.
 
POGRAMA IR REGISTRACIJA 
Išsami programa ir registracija į Baltatoną Klaipėdoje, Lietuvos jūrų muziejuje – jau greitai!
 
KONSULTANTAI (MENTORIAI)
Informacija apie konsultantus – jau greitai.
 
VERTINIMO KOMISIJA
Lietuvos jūrų muziejaus viešųjų ryšių ir rinkodaros, edukacijos ir lankytojų aptarnavimo, laivybos istorijos, tarptautinių ryšių ir projektų skyrių specialistai.
 
TARPTAUTINIAI PARTNERIAI
Challengerocket
 
ORGANIZATORIAI
„Baltatono“ organizatorius yra Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėda, Lietuva ir Interneto pramonės plėtros fondas „Netcamp“ , Ščecinas, Lenkija
 
KONTAKTAI LIETUVOJE
Loreta Rimkienė
Lietuvos jūrų muziejus 
Viešųjų ryšių ir rinkodaros sk.
Vyresn. specialistė
Mob.+37069837299
 
 
PAPILDOMA INFORMACIJA
Informacija apie Baltatoną, Lietuvos jūrų muziejuje anglų kalba:
FB: Balticmuseums

 

compound_logo_with_with_erdf_screen.jpglogo_bm_love_it_0.jpg

Šis pranešimas  parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. 
Už jo turinį atsako Lietuvos jūrų muziejus. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos ir 2014-2020 m. Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos vadovaujančiosios institucijos ar jungtinio sekretoriato nuomones.

 

 
Spausdinti
Informacija atnaujinta 2018-04-06 11:06

Apsilankyk

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAS

SAUSIS–GEGUŽĖ, RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA, RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Vaikams nuo 4 metų, 
mokiniams*, studentams**, 
senatvės pensininkams***,
suaugusiems asmenims su negalia****

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Vaikams nuo 4 metų, 
mokiniams*, studentams**, 
senatvės pensininkams***,
suaugusiems asmenims su negalia****

3

4.5

* Pateikus mokinio pažymėjimą
** Pateikus ES valstybių narių aukštųjų mokyklų dieninio skyriaus studento pažymėjimą, taip pat profesinio mokymo įstaigos dieninio skyriaus mokinio pažymėjimą
*** ES piliečiams, pateikus senatvės pensininko pažymėjimą
**** Suaugusiems asmenims su negalia, kuriems nustatytas vidutinis neįgalumo lygis, pateikusiems galiojantį pažymėjimą.

 

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ, RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA, RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Studentams*,
senatvės pensininkams**

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Studentams*,
senatvės pensininkams**

3

4.5

Akvariume ir muziejaus ekspozicijose vasarį, kovą, balandį nemokamai gali lankytis:

 • ikimokyklinio amžiaus vaikai iki 7 metų,
 • bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai (pateikus pažymėjimą)
   

* Pateikus ES valstybių narių aukštųjų mokyklų dieninio skyriaus studento pažymėjimą, taip pat profesinio mokymo įstaigos dieninio skyriaus mokinio pažymėjimą
** ES piliečiams, pateikus senatvės pensininko pažymėjimą

Fotografavimas ir filmavimas ameniniam naudojimui – nemokamas.

Lietuvos jūrų muziejaus administracija turi teisę keisti bilietų kainas.


I. Bilietų įsigijimo tvarka:

 1. Muziejaus lankytojai įleidžiami tik Muziejaus darbo metu, įsigiję bilietus Muziejaus kasose ir internetu. Bilietų kasa uždaroma likus 30 min. iki Muziejaus darbo laiko pabaigos.
 2. Už bilietus ir kitas paslaugas atsiskaitoma apmokant grynaisiais pinigais, banko mokėjimo kortele, bankiniu pavedimu (esant atskiram susitarimui) arba atsiskaitant Muziejaus elektroninės bilietų bei kitų prekių pardavimo ir  administravimo sistemoje.
 3. Lankytojas privalo saugoti bilietą viso lankymosi Muziejuje metu ir bet kuriuo metu paprašytas pateikti jį atsakingam Muziejaus darbuotojui.
 4. Muziejaus lankymo įkainiai ir nuolaidos Muziejaus lankymo bilietams tvirtinami atskiru direktoriaus įsakymu. Esant rašytiniam Muziejaus direktoriaus sutikimui, galimas nemokamas apsilankymas tikslinėms grupėms. Muziejus turi teisę taikyti specialias trumpalaikes nuolaidas (akcijas). Ši informacija skelbiama Muziejaus kasose, interneto svetainėje. Informacija taip pat teikiama telefonu.
 5. Muziejaus lankymo bilietas įsigyjamas vienkartiniam apsilankymui. Bilietas galioja jo įsigijimo dieną. Bilieto galiojimas gali būti pratęstas iki 30 dienų nuo jo įsigijimo dienos, atskirai pažymint bilietą specialia žyma.
 6. Lankytojui negalima gadinti, lankstyti, plėšyti, tepti arba kitaip pažeisti bilietą. Muziejus pasilieka teisę neįleisti lankytojų su pažeistais bilietais, kurių nuskaitymo sistema neatpažįsta.
 7. Asmenys, siekiantys įsigyti Muziejaus lankymo bilietą su nuolaida arba lankytis nemokamai, privalo pateikti Muziejaus kasos darbuotojui priklausymą tikslinei grupei, kuriai taikoma nuolaida, patvirtinantį dokumentą prieš įsigydami bilietą. Atsisakius pateikti atitinkamą dokumentą, nuolaida netaikoma. Bilietų tikrinimo ir / arba lankymosi Muziejuje metu lankytojas gali būti paprašytas pateikti atitinkamą dokumentą kartu su bilietu, kuriam suteikta nuolaida. Bilietai, parduoti su nuolaida,  galioja tik asmeniui, įsigijusiam bilietą, ir negali būti perduodami kitiems asmenims.
 8. Įsigyti bilietai atgal nepriimami ir už juos pinigai negrąžinami, išskyrus atvejus, kai paslaugos lankytojams negali būti suteiktos dėl Muziejaus kaltės.
 9. Pinigai už bilietus negrąžinami nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėmis (CK 6.212 str.1 d.).
 10. Už pamestus, sugadintus arba dėl kitų priežasčių netinkamus naudoti bilietus pinigai negrąžinami.

II.    Nuolaidos ir kitos lankymosi Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume, akvariume ir muziejaus ekspozicijose sąlygos:

Bilietą su 50 proc. nuolaida gali įsigyti:

1. Vaikai nuo 4 metų amžiaus į delfinariumą;

2. Mokiniai pateikę mokinio pažymėjimą apsilankymui delfinariume;

3. Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai – Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniai;

4. Senatvės pensijos amžiaus Europos Sąjungos valstybių ir Europos ekonominės erdvės valstybių asmenys;

5. Suaugę asmenys su negalia, kuriems nustatytas vidutinis neįgalumo lygis apsilankymui delfinariume;

Bilietą su nuolaida (t.y. organizuotoms lankytojų grupėms skirta kaina) gali įsigyti:

6. Suaugę asmenys su negalia, kuriems nustatytas lengvas neįgalumo lygis apsilankymui delfinariume;

7. Didesnės, nei 15 asmenų organizuotos lankytojų grupės.

Nemokamai įleidžiami:

1. Vaikai iki 4 metų amžiaus į delfinariumą (nepriskiriant atskiros vietos sėdėti); 

2. Vasarį, kovą, balandį ikimokyklinio amžiaus vaikai iki 7 metų į akvariumą ir muziejaus ekspozicijas (negalioja delfinariumui);

3. Vasarį, kovą, balandį bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai (pateikus pažymėjimą kasoje ir įsigijus bilietą) į akvariumą ir muziejaus ekspozicijas (negalioja delfinariumui);

4. Asmenys, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis, vaikai iki 18 m, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenys, kuriems nustatytas vidutinis arba lengvas neįgalumo lygis (galioja apsilankymui akvariumo ir muziejaus ekspozicijose);

5. Muziejaus kūrėjai, rėmėjai ir kiti asmenys, pateikę specialius Muziejaus administracijos išduotus leidimus/kvietimus;

6. Visų Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai, pateikę darbo pažymėjimus;

7. Vaikų grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos: vienas suaugęs – dešimt vaikų (perkant bilietus į delfinariumą). Nemokamas bilietas lydinčiajam išduodamas kasoje arba internetu perkant bilietus vaikų grupei;

8. Gidas, pateikęs galiojantį gido pažymėjimą; Nemokamas bilitas gidui išduodamas kasoje be teisės perduoti kitam asmeniui;

9. Našlaičiai ir vaikų globos namų auklėtiniai bei jų grupes lydintys asmenys (vienas suaugęs – 10 vaikų), kasoje pateikę grupės narių sąrašus ir statusą įrodančius dokumentus.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS LANKYTOJŲ APTARNAVIMO TAISYKLĖS

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS PASLAUGOS IR KAINOS

SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–16.30


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


GEGUŽĖ ir RUGSĖJIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–17.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – (laiką pranešime vėliau)


BIRŽELIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

 

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 14.00, 16.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – (laiką pranešime vėliau)


LIEPA ir RUGPJŪTIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 11.30, 13.00, 15.00, 16.30

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – (laiką pranešime vėliau)


SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS

 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–16.30

 


 

Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

Lietuvos jūrų muziejus įsikūręs Smiltynėje, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Kuršių nerijos dalyje.
© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

trumpasis_nr2_did.png

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Smiltynės perkėlos iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

 • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
 • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (kaina – 1 Eur., informacija – 867039911, 867657334).

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

eksplikacija_svetainei_koreguota.jpg